Użytkownik wpłacił 10 USD do dApp na Ethereum. Teraz pozwał projekt | Wiadomości | CrypS.

Użytkownik wpłacił 10 USD do dApp na Ethereum. Teraz pozwał projekt

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowym

Użytkownik DeFi, mający powiązania z senator Elizabeth Warren, pozwał jeden z pierwszych protokołów yield farmingu Ethereum.

PoolTogether Inc, korporacja z Delaware powiązana z opartą na blockchainie aplikacją PoolTogether, stoi w obliczu pozwu zbiorowego złożonego w sądzie federalnym w Nowym Jorku. Został on wniesiony przez inżyniera oprogramowania o nazwisku Joseph Kent, byłego lidera technologii w kampanii prezydenckiej senator Warren w 2020 roku.

PoolTogether to protokół DeFi, który przedstawia się jako “zasilany kryptowalutami protokół oszczędnościowy oparty na obligacjach premium”. Jest to smart kontrakt na Ethereum, który daje użytkownikom możliwość wygrania nagród w postaci tokenów z odsetek generowanych przez aktywa w pulach. Protokół zarabia na farmingu zdeponowanych tokenów na innych protokołach DeFi. W pozwie Kenta wymieniony jest również jeden z najczęściej używanych protokołów pożyczkowych DeFi, Compound Labs Inc.

Dlaczego Kent złożył pozew? Ponieważ w październiku 2021 roku zdeponował on kryptowalutę o wartości 10 USD w PoolTogether. Teraz twierdzi jednak, że PoolTogether nie jest prawnie upoważniony do prowadzenia kont oszczędnościowych z nagrodami.

Pozew został złożony zgodnie z prawem stanu Nowy Jork, które pozwala osobie, która kupuje nielegalny bilet na loterię, wnieść pozew zbiorowy w imieniu własnym i innych posiadaczy biletów.

bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowym

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.