Użytkownik wpłacił 10 USD do dApp na Ethereum. Teraz pozwał projekt | Wiadomości | CrypS.

Użytkownik wpłacił 10 USD do dApp na Ethereum. Teraz pozwał projekt

Zerelik Maciej
bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowym

Użytkownik DeFi, mający powiązania z senator Elizabeth Warren, pozwał jeden z pierwszych protokołów yield farmingu Ethereum.

PoolTogether Inc, korporacja z Delaware powiązana z opartą na blockchainie aplikacją PoolTogether, stoi w obliczu pozwu zbiorowego złożonego w sądzie federalnym w Nowym Jorku. Został on wniesiony przez inżyniera oprogramowania o nazwisku Joseph Kent, byłego lidera technologii w kampanii prezydenckiej senator Warren w 2020 roku.

PoolTogether to protokół DeFi, który przedstawia się jako „zasilany kryptowalutami protokół oszczędnościowy oparty na obligacjach premium”. Jest to smart kontrakt na Ethereum, który daje użytkownikom możliwość wygrania nagród w postaci tokenów z odsetek generowanych przez aktywa w pulach. Protokół zarabia na farmingu zdeponowanych tokenów na innych protokołach DeFi. W pozwie Kenta wymieniony jest również jeden z najczęściej używanych protokołów pożyczkowych DeFi, Compound Labs Inc.

Dlaczego Kent złożył pozew? Ponieważ w październiku 2021 roku zdeponował on kryptowalutę o wartości 10 USD w PoolTogether. Teraz twierdzi jednak, że PoolTogether nie jest prawnie upoważniony do prowadzenia kont oszczędnościowych z nagrodami.

Pozew został złożony zgodnie z prawem stanu Nowy Jork, które pozwala osobie, która kupuje nielegalny bilet na loterię, wnieść pozew zbiorowy w imieniu własnym i innych posiadaczy biletów.

bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowym
reklama
reklama