Venmo umożliwia automatyczny zakup kryptowalut za cashback | Wiadomości | CrypS.

Venmo umożliwia automatyczny zakup kryptowalut za cashback

Redaktor: Albert Czajkowski
Użytkownicy Venmo mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty

Należąca do PayPala firma płatnicza Venmo uruchomiła nową funkcję kryptowalutowego cashbacku, która obejmuje transakcje kryptowalutowe z zerową prowizją. Zgodnie z komunikatem opublikowanym 10 sierpnia, usługa Venmo pod nazwą „Cash Back to Crypto” została uruchomiona wczoraj i umożliwia posiadaczom kart kredytowych Venmo wydawanie swoich nagród cashback na cyfrowe aktywa obsługiwane na platformie.

Cashback od Venmo

Venmo oferuje posiadaczom kart kredytowych firmy od 1% do 3% zwrotu gotówki za wybrane zakupy, a nowa funkcja obejmuje również bezpłatne transakcje zakupu kryptowalut – przy jednoczesnym uwzględnieniu opłat za zamianę aktywów w comiesięcznym zestawieniu transakcji.

Aktualnie firma płatnicza Venmo obsługuje BTC, ETH, LTC i BCH. Klienci mogą aktywować nową funkcję, wybierając kartę nagród z karty kredytowej na głównym ekranie aplikacji. Transakcje mogą być zawierane ręcznie lub automatycznie.

Funkcja “Cash Back to Crypto” dla posiadaczy kart kredytowych Venmo oferuje klientom nowy sposób na zapoznanie się ze światem kryptowalut. Środki zarobione w każdym miesiącu w ramach cashbacku mogą być bez żadnego trudu automatycznie przekazane na zakup jednej z czterech kryptowalut na platformie Venmo – powiedział Darrell Esch, wiceprezes i dyrektor generalny Venmo.

PayPal zapowiada wejście w branżę DeFi

Obecnie Venmo ma około 70 mln użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a platforma rozpoczęła obrót kryptowalutami pod koniec kwietnia bieżącego roku. Według informacji udostępnionych przez Paypal, przychody spółki Venmo w drugim kwartale 2021 roku wzrosły w porównaniu z rokiem poprzednim o 183%. Dane wskazują również na wysoki poziom akceptacji kryptowalut na platformie. PayPal aktywnie wszedł w branżę kryptowalutową w listopadzie 2020 roku, kiedy to umożliwił klientom zakup kryptowalut.

W lipcu 2021 roku spółka zwiększyła limit zakupu kryptowalut do 100 tys. USD tygodniowo. Pod koniec ubiegłego miesiąca, podczas konferencji dotyczącej działalności firmy w drugim kwartale 2021 roku, PayPal ogłosił plan uruchomienia funkcji kryptowalutowych dla klientów z Wielkiej Brytanii i zapowiedział zaangażowanie się w branżę DeFi, choć w tym przypadku nie podano żadnych konkretów.

Użytkownicy Venmo mogą kupować i sprzedawać kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.