Square stworzy portfel sprzętowy - to już potwierdzone | Wiadomości | CrypS.

Square stworzy portfel sprzętowy – to już potwierdzone

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
square portfel sprzętowy

Niedawno informowaliśmy, że firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi – Square może zbudować swój własny portfel sprzętowy. Teraz informacje te zostały potwierdzone.

Square chce wprowadzić możliwość przechowywania Bitcoina dla szerszej publiczności. Jesse Dorogusker oraz Jack Dorsey potwierdzili budowę portfela sprzętowego w wątku na Twitterze.

Ruch ten nie był niespodziewany. Dorsey już wcześniej zapowiadał, że Square rozważa stworzenie urządzenia do przechowywania BTC.

Póki co nie znamy konkretnych szczegółów na temat nowych portfeli. Dorsey i Dorogusker nakreślili jednak ogólny plan projektu. Portfele będą zoptymalizowane do użytku mobilnego. Będą to też urządzenia non-custodial. Oznacza to, że użytkownicy będą mieli pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi.

Użytkownicy, którzy obecnie przechowują Bitcoin za pośrednictwem aplikacji Square Cash App, nie mają kontroli nad swoimi monetami. Kierownictwo Square podkreśliło również podejście “najpierw Bitcoin” i zaangażowanie społeczności w projekt poprzez Twitter i GitHub.

Square zaczął pozwalać klientom kupować i sprzedawać Bitcoin za pośrednictwem swojej aplikacji Cash App w 2018 roku, po tym jak Dorsey stał się zwolennikiem tej technologii. Do stycznia tego roku ponad milion użytkowników kupiło Bitcoin za pośrednictwem aplikacji. Firma zakupiła również ponad 220 milionów dolarów w BTC i pomagała finansować firmy zajmujące się ekologicznym wydobyciem Bitcoin.

Bardziej znana firma Dorsey’a, Twitter, również ostatnio zaangażowała się w kryptowaluty. Platforma mediów społecznościowych pod koniec czerwca rozdała 140 NFT szczęśliwym użytkownikom. NFT Twittera natychmiast zyskały na wartości, a jeden z nich został sprzedany za 110 000 dolarów kilka godzin po emisji.

square portfel sprzętowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.