Jack Dorsey: Bitcoin częścią przyszłości Twittera | Wiadomości | CrypS.

Jack Dorsey: Bitcoin częścią przyszłości Twittera

Mariusz Przepiórka
Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordy

Prezes Twittera Jack Dorsey potwierdził inwestorom, że bitcoin będzie „dużą częścią” przyszłości firmy, ponieważ dostrzega możliwość integracji kryptowaluty z istniejącymi produktami i usługami Twittera.

Dorsey od lat jest zagorzałym zwolennikiem bitcoina, ale to, w jaki sposób zostanie on wprowadzony w życie na platformie Twittera, nie zostało jeszcze szczegółowo określone. Dorsey jednak często publicznie chwalił kryptowalutę, mówiąc, że przypomina mu ona „wczesne dni internetu” i że w jego życiu nie było „nic ważniejszego” nad czym mógłby pracować.

Ostatnio Dorsey uruchomił wraz z Jay’em Z fundusz bitcoinowy o wartości 23,6 mln USD i ogłosił plany wprowadzenia swojej innej firmy Square na rynek zdecentralizowanych usług finansowych. Firma Square również w tym roku nabyła większościowy pakiet udziałów w serwisie muzycznym TIDAL Jaya-Z, biorąc pod uwagę to, jak technologie blockchain i kryptowaluty mogą zmienić biznes muzyczny.

Square inwestuje w BTC

Teraz Dorsey nazwał bitcoina jednym z trzech kluczowych trendów dla przyszłości Twittera, wraz z AI i decentralizacją. W sprawozdaniu za drugi kwartał działalności Twittera przekonywał inwestorów do bitcoina, mówiąc, że może pomóc firmie w szybszej ekspansji na rynkach. Wyjaśnił również, że jest to „najlepszy kandydat”, aby stać się „rodzimą walutą” Internetu. (Co ciekawe, BTC kupione przez Square w 2020 roku za 50 mln USD w lutym 2021 roku miały wartość 253 mln USD. Na początku bieżącego roku Square dokupiła BTC o wartości 170 mln USD).

– Jeśli Internet będzie mieć rodzimą walutę, globalną walutę, będziemy mogli szybciej docierać z produktami do wszystkich miejsc na świecie. Nie będziemy musieli stosować osobnego podejścia do każdego rynku – wyjaśnił Dorsey. – Myślę, że jest to duża część naszej przyszłości. Myślę, że istnieje wiele innowacji wykraczających poza samą walutę, zwłaszcza gdy myślimy o decentralizacji mediów społecznościowych i zapewnieniu większej motywacji ekonomicznej. Myślę więc, że to jest ogromnie ważne dla Twittera i akcjonariuszy Twittera – dodał.

Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.