PayPal wprowadza usługi kryptowalutowe dla klientów z Wielkiej Brytanii | Wiadomości | CrypS.

PayPal wprowadza usługi kryptowalutowe dla klientów z Wielkiej Brytanii

Redakcja
PayPal otworzy dostęp do kryptowalut dla Wielkiej Brytanii

Począwszy od tego tygodnia, mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem PayPala. Jest to kolejny kamień milowy dla firmy, która zaczęła oferować usługi związane z cyfrowymi aktywami niecały rok temu.

Globalny dostawca płatności ogłosił w niedzielę, że klienci w Wielkiej Brytanii będą wkrótce mieli dostęp do Bitcoina (BTC), Ethera (ETH), Litecoina (LTC) oraz Bitcoin Cash (BCH) za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej platformy. Jest to pierwsza ekspansja usług kryptowalutowych PayPal poza Stany Zjednoczone – usług, które po raz pierwszy zostały uruchomione w listopadzie ubiegłego roku.

Jose Fernandez da Ponte, starszy kierownik działu kryptowalut w PayPal, jako jedną z głównych motywacji do wejścia w świat kryptowalut wymienił “cyfryzację pieniędzy” podczas pandemii.

Nasz globalny zasięg, doświadczenie w zakresie płatności cyfrowych oraz wiedza na temat konsumentów i przedsiębiorstw, w połączeniu z rygorystycznymi kontrolami bezpieczeństwa i zgodności zapewnia nam wyjątkową możliwość, a także odpowiedzialność, aby pomóc ludziom w Wielkiej Brytanii w odkrywaniu kryptowalut.

Oferując swoje usługi kryptowalutowe mieszkańcom Wielkiej Brytanii, PayPal może odegrać rolę w zwiększeniu ekspozycji na cyfrowe aktywa w tym kraju. Podobno, wśród wszystkich krajów europejskich, w Wielkiej Brytanii stopień rozpowszechnienia PayPala jest najwyższy. Platforma posiada w tym kraju aż 2 miliony miesięcznych aktywnych użytkowników.

Jeśli chodzi o kwestie regulacyjne, brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) coraz mocniej rozprawia się z giełdami kryptowalutowymi, które nie spełniają wymogów rejestracyjnych. Niedawno giełda Binance musiała zawiesić swoją działalność w Wielkiej Brytanii. FCA ostrzegło bowiem platformę Changpenga Zhao, że nie może ona prowadzić działalności na terenie UK.

Da Ponte stwierdził jednak, że jego firma przy wprowadzaniu swoich ofert kryptowalutowych jest “zaangażowana w dalszą ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie” .

PayPal otworzy dostęp do kryptowalut dla Wielkiej Brytaniireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.