Square dokupił BTC za 170 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Square dokupił BTC za 170 mln USD

Redaktor: Albert Czajkowski
square portfel sprzętowy

Firma płatnicza Jacka Dorseya, Square ogłosiła dokupienie kolejnych bitcoinów w czwartym kwartale 2020 roku, tym razem za kwotę 170 milionów dolarów.

Zwiększona ekspozycja Square na BTC

Square właśnie dokonał kolejnej kolosalnej inwestycji w bitcoin, ponad trzykrotnie zwiększając swoją ostatnią inwestycję w kryptowalutę dzięki zakupowi BTC za 170 milionów dolarów. Firma zakupiła około 3318 bitcoinów po średniej cenie 51236 USD, co sygnalizuje niezwykłe zaufanie do bitcoina, gdy osiąga nowe wyżyny. Po ogłoszeniu wyników za czwarty kwartał i cały rok 2020 firma należąca do Jacka Dorseya (będącego również dyrektorem generalnym Twittera) ujawniła informacje o nowej inwestycji. Nie wiadomo jednak czy to wszystko miało miejsce w jednej transakcji. Najprawdopodobniej jednak dotyczyło to kilku transakcji w krytycznych momentach (np. podczas korekty w dół).

Takie ruchy firmy mogły być spowodowane niedawną inwestycją Tesli, która na początku tego miesiąca ogłosiła, że ​​kupiła bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów, aby „zapewnić większą elastyczność w dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów”, po czym kurs BTC mocno podskoczył. Warto podkreślić, że inwestycja firmy w kryptowalutę jest długofalowa i krótko-terminowe spadki BTC jak ten wczorajszy nie stwarzają problemów dla płynności giganta finansowego. Square ma 4,4 miliarda dolarów w gotówce i papierach wartościowych, więc 220 milionów dolarów, które firma łącznie wydała na bitcoiny, to tylko 5% jej całkowitych płynnych aktywów. Square po raz pierwszy ogłosił dużą inwestycję w bitcoiny w październiku ubiegłego roku, kiedy to kupił tokeny o wartości 50 milionów dolarów, podczas gdy 1 BTC był wart nieco ponad 10 000 dolarów.

Zyski Square oraz stojące za tym powody

W udostępnionym oświadczeniu firma zauważyła, że kryptowaluty są narzędziem do wzmocnienia pozycji ekonomicznej, umożliwiając ludziom udział w globalnym systemie walutowym i zabezpieczanie własnej przyszłości finansowej. Dla firmy Dorseya sprawy potoczyły się dobrze. Square wygenerowało 1,76 miliarda dolarów przychodów z aplikacji Cash App i 41 milionów dolarów zysku brutto z inwestycji w bitcoiny w czwartym kwartale 2020 roku. Jest to kolejno 10-krotnie i 13-krotnie więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku. W całym roku 2020 Cash App wygenerował 4,57 mld USD przychodów i 97 milionów dolarów zysku brutto z inwestycji w BTC, czyli odpowiednio 9-krotnie i 12-krotnie więcej niż w poprzednim roku.

Czym jest Cash App od Square

Wszystko to było możliwe dzięki błyskawicznemu wzrostowi bitcoina, który został doceniony po tym, jak duże firmy jak PayPal, MicroStrategy i Tesla poszły w ślady Square i dokonały masowych zakupów bitcoin, ekscytując rynki. Dodatkowo możliwość odebrania pakietu stymulacyjnego od rządu USA przez aplikację Cash App i możliwość zainwestowania tych środków w tym samym momencie w kryptowaluty, dało duże przyspieszenie wzrostowi przychodów firmie Square.

square portfel sprzętowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.