Token wybity na cześć psa Elona Muska zyskuje 1,2 mld USD marketcapu w tydzień! | Wiadomości | CrypS.

Token wybity na cześć psa Elona Muska zyskuje 1,2 mld USD marketcapu w tydzień!

Filip Dzięciołowski
Floki Inu staking

Kolejny marcowy dzień na rynku kryptowalut, któremu towarzyszy sporo zieleni na wykresach cenowych. Memecoiny nadal notują dwucyfrowe wzrosty w skali 24h, ale na szczególną uwagę zasłużył jeden z nich. Chodzi o Floki Inu, czyli projekt stworzony na cześć psa Elona Muska. Brzmi niepoważnie, ale czy memecoiny kiedykolwiek miały prezentować inny ton? Przyjrzyjmy się więc, co u Floki’ego.


  • Cena Floki Inu w ciągu ostatnich 7 dni wzrosła o 253%, ale bardziej istotną kwestią jest jego marketcap, którzy dziś dobił do poziomu 1,8 miliarda dolarów,
  • Twórcy tego tokena ogłosili również, został on dziś wylistowany na kolejnej giełdzie kryptowalut.

Floki Inu pnie się do góry

Rynek kryptowalut znów znajduje się pod panowaniem byków, a ceny większości cyfrowych aktywów pną się do góry. Jedni mówią, że to już powoli koniec hossy i całej tej imprezy, inni natomiast twierdzą, że jesteśmy dopiero na etapie głośnego beforu przed konkretnym melanżem.

W tym tygodniu sektor memecoinów odnotował niesamowite wystrzały cen tego typu tokenów, a największy prym w tym rajdzie wiodły PEPE, BONK, WIF oraz SHIB. Dogecoin także fajnie podskoczył, ale jednak ta najpierw wspomniana czwórka coinów zaliczyła największe wzrosty.

Jednakże poza samymi miarami procentowych wystrzałów cen istotną kwestią jest marketcap danego projektu, bowiem wiele mówi nam o tym, ilu inwestorów stawia na ten token oraz jaki jest stosunek kapitału włożonego w projekt do jego całkowitej podaży. To wszystko może mieć znaczenie dla fundamentów i przyszłości takiej kryptowaluty.

I tutaj właśnie Floki Inu, czyli memecoin stworzony kilka lat temu na cześć psa Elona Muska, którego miliarder obdarzył właśnie to imieniem (Floki), przykuwa uwagę analityków rynkowych.

W ciągu ostatniego tygodnia jego kapitalizacja rynkowa skoczyła o aż 1,2 miliarda dolarów z poziomu 519,4 miliona dolarów do aż 1,84 miliarda dolarów. Taka sytuacja plasuje ten token na 64. miejscu największych kryptowalut pod względem całkowitego marketcapu.

Marketcap Floki Inu
Kapitalizacja rynkowa Floki Inu w skali tygodnia. Źródło: Coinmarketcap.com

Co więcej, dziś memecoin ten został oficjalnie wylistowany na singapurskiej giełdzie kryptowalut Coinhako.

Floki taki zabawny, a jednak użyteczny

Większość memecoinów oczywiście nie posiada żadnych solidnych fundamentów w kwestii ich praktycznego wykorzystania. Z Floki sprawa jest jednak nieco inna.

Otóż Floki Inu jest jedną z akceptowanych płatności na topowej platformie e-commerce, jaką jest AliExpress. Jest on również aktywem, którego staking jest dostępny na platformie TokenFi.

Floki Inu stakingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.