Terra staje się drugim największym blockchainem po Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Terra staje się drugim największym blockchainem po Ethereum

Redakcja
terra luna spalanie tokenów

Jeszcze niedawno to łańcuch Binance zajmował drugie miejsce wśród największych blockchainów. Teraz jednak Terra oficjalnie stała się drugim co do wielkości ekosystemem zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Według danych pochodzących z DeFi Llama, Terra może się obecnie poszczycić całkowitą wartością zablokowaną (TVL) w wysokości nieco ponad 23 miliardów dolarów. W przeliczeniu na dolary amerykańskie jest to rekordowy wynik.

Jest to mniej więcej dwa razy więcej niż w przypadku wicelidera – BNB Chain (dawniej Binance Smart Chain) i Fantom. Liderem wciąż pozostaje Ethereum, które odpowiada za 54% całego rynku DeFi – 111 miliardów dolarów.

terra luna wykres

Jeżeli jednak spojrzymy na TVL wyrażony w LUNA, natywnym tokenie sieci Terra, który służy do uiszczania opłat transakcyjnych i głosowania w zarządzaniu, obraz jest nieco inny.

terra luna wykres

Niedawny skok stanowi raczej niewielką zmianę w porównaniu z aktywnością z lata ubiegłego roku.

Rosnąca cena LUNA katalizatorem

Wskazuje to, że oprócz wzrostu rzeczywistej aktywności (ludzie wpłacają kryptowaluty do sieci, aby korzystać z DeFi), głównym motorem napędowym sieci jest rosnąca cena LUNA.

Według danych CoinGecko, LUNA w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła o prawie 38,8%. W tym samym okresie natywny token stojący za największym projektem DeFi zbudowanym na Terra – Anchor Protocol (ANC), również zyskał na wartości ponad 70%.

Anchor jest rynkiem podobnym do Aave na Ethereum, na którym użytkownicy mogą zarobić do 19,49% na swoich UST (algorytmiczny stablecoin powiązany z USD).

terra luna spalanie tokenów



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.