Binance Smart Chain i BNB Beacon Chain łączą się pod nową marką | Wiadomości | CrypS.

Binance Smart Chain i BNB Beacon Chain łączą się pod nową marką

Zerelik Maciej
bnb chain

Nowa marka nazwana Build and Build (BNB), będzie składać się z BNB Beacon Chain (wcześniej znanego jako Binance Chain) i BNB Smart Chain (wcześniej BSC).

Po uruchomieniu Binance Smart Chain podczas boomu DeFi w 2020 roku, wiodąca na świecie giełda kryptowalutowa spotkała się z krytyką dotyczącą rozwoju zdecentralizowanego ekosystemu, który w rzeczywistości był zbyt scentralizowany.

Aby rozwiązać ten problem, firma zdecydowała się teraz na wprowadzenie kilku zmian. Oprócz wspomnianego rebrandingu, giełda chce umiejscowić swój token w sercu różnych przedsięwzięć.

Firma opisała BNB jako „więcej niż tylko Binance”, ponieważ ma „własny żywy, oddychający ekosystem, wraz z BSC.” Wizja firmy jest taka, że „pewnego dnia każdy będzie właścicielem BNB, dlatego konieczne jest jego uwolnienie.”

Celem BNB Chain będzie dostarczenie użytkownikom kilku funkcji, w tym „otwartości, wielołańcuchowości, działania bez zezwoleń i wiecznej decentralizacji.” Będzie on również „obejmował skalowalne aplikacje z sektorów GameFi, SocialFi i Metaverse.”

Szybko po swojej premierze, BSC zyskało dużą trakcję, ponieważ transakcje sieciowe były szybsze i tańsze niż u większości konkurentów. Jednak to również przyciągnęło dużą liczbę fałszywych projektów.

Według ostatnich szacunków firmy Peckshield, na BSC funkcjonuje przeszło 50 potencjalnie podejrzanych projektów.

bnb chain
reklama
reklama