Binance Smart Chain i BNB Beacon Chain łączą się pod nową marką | Wiadomości | CrypS.

Binance Smart Chain i BNB Beacon Chain łączą się pod nową marką

Maciej Żerelik
bnb chain

Nowa marka nazwana Build and Build (BNB), będzie składać się z BNB Beacon Chain (wcześniej znanego jako Binance Chain) i BNB Smart Chain (wcześniej BSC).

Po uruchomieniu Binance Smart Chain podczas boomu DeFi w 2020 roku, wiodąca na świecie giełda kryptowalutowa spotkała się z krytyką dotyczącą rozwoju zdecentralizowanego ekosystemu, który w rzeczywistości był zbyt scentralizowany.

Aby rozwiązać ten problem, firma zdecydowała się teraz na wprowadzenie kilku zmian. Oprócz wspomnianego rebrandingu, giełda chce umiejscowić swój token w sercu różnych przedsięwzięć.

Firma opisała BNB jako „więcej niż tylko Binance”, ponieważ ma „własny żywy, oddychający ekosystem, wraz z BSC.” Wizja firmy jest taka, że „pewnego dnia każdy będzie właścicielem BNB, dlatego konieczne jest jego uwolnienie.”

Celem BNB Chain będzie dostarczenie użytkownikom kilku funkcji, w tym „otwartości, wielołańcuchowości, działania bez zezwoleń i wiecznej decentralizacji.” Będzie on również „obejmował skalowalne aplikacje z sektorów GameFi, SocialFi i Metaverse.”

Szybko po swojej premierze, BSC zyskało dużą trakcję, ponieważ transakcje sieciowe były szybsze i tańsze niż u większości konkurentów. Jednak to również przyciągnęło dużą liczbę fałszywych projektów.

Według ostatnich szacunków firmy Peckshield, na BSC funkcjonuje przeszło 50 potencjalnie podejrzanych projektów.

bnb chainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.