Kryptowaluty
CZ z Binance daje ci życiową radę dotyczącą inwestowania. Sugeruje wzrost kursu BTC?
Changpeng Zhao, założyciel giełdy Binance, napisał post, z którego wynika, że przed nami wzrosty. Jego zdaniem inwestować należy, gdy większość traderów sprzedaje swoje aktywa. CZ opublikował post, którym sugeruje, że hossa trwa Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej 90 000 USD. CZ radzi, jak inwestować
Autor „The Bitcoin Standard” dolewa oliwy do ognia w temacie Zcash (ZEC)
Saifedean Ammous (ekonomista i autor „The Bitcoin Standard”) ponownie wywołał gorącą dyskusję w branży, podważając znaczenie kryptowalut nastawionych na prywatność, takich jak Zcash (ZEC). Saifedean Ammous określił Zcash jako „shitcoina”, krytykując mechanizm „trusted setup”, Branża kryptowalut gwałtownie zareagowała, wskazując, że prywatność i twardy pieniądz
Fundusz warty 5 mld USD wchodzi na Ethereum. Amundi stawia na tokenizację
Amundi – największy zarządzający aktywami w Europie z portfelem o wartości około 2,3 bln USD – uruchomił pierwszą tokenizowaną klasę udziałów jednego z funduszy rynku pieniężnego na blockchainie Ethereum. To ruch wpisujący się w rosnący globalny trend przenoszenia tradycyjnych instrumentów finansowych na infrastrukturę DLT.
Altseason jednak w 2026 roku? CEO Cardano wyjaśnia, dlaczego tak się stanie
Altcoin season będzie miał miejsce, ale dopiero w 2026 roku? Tak uważa CEO Cardano. Skąd taka prognoza? Hossa na altcoinach będzie miała miejsce, ale dopiero w 2026 roku. Tak uważa założyciel Cardano. CEO Cardano prognozuje, co wydarzy się w 2026 r. Charles Hoskinson uważa,
W sieci zawrzało! FC Barcelona tłumaczy się z umowy z „podejrzanym projektem” z rynku kryptowalut
Chociaż aktualny klub Roberta Lewandowskiego utrzymuje się w czołówce hiszpańskiej ligi, to w dalszym ciągu mierzy się z poważnymi problemami finansowymi. FC Barcelona w poszukiwaniu finansowania podpisała umowę sponsorską z mało znanym projektem ze świata kryptowalut, a społeczność fanów „Dumy Katalonii” nie kryła swojego
CEO Coinbase rozgniewał swoim wpisem na X fanów Bitcoina. Chodziło o Ethereum
Prezes Coinbase, Brian Armstrong, publicznie pochwalił współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Wpis nie spodobał się zwolennikom Bitcoina. Armstrong pochwalił Ethereum. Fani Bitcoina szybko go skrytykowali, pisząc, że ether to „scentralizowany pseudo-pieniądz”. Szef Coinbase chciał być miły i mu się oberwało Brian Armstrong z Coinbase niechcący
Listopad poturbował bitcoina, ale nie zabił. Na co się nastawić w przyszłych miesiącach?
Bitcoin spadł w tym miesiącu o prawie 17%. Czy będzie to najgorszy listopad od 2019 roku? Nick Ruck z LVRG twierdzi, że to bardzo dobrze rokuje na 2026 rok. Kończy się miesiąc, który był dla bitcoina najgorszym listopadem od lat. Zdaniem rosnącej liczby analityków
XTB zwraca się do Nawrockiego. Chodzi o kryptowaluty
Na biurku prezydenta Karola Nawrockiego czeka ustawa o rynku kryptoaktywów, umożliwiająca wdrożenie polskiej interpretacji unijnego rozporządzenia MiCA. XTB w liście z 19 listopada 2025 r. apeluje o jej podpis, lecz Sławomir Mentzen i duża część branży przekonują, że dokument ten w obecnej formie powinien
CEO Tethera odpowiada S&P Global ws. ich oceny stabilności USDT
Największy na świecie emitent stablecoinów kolejny już raz musi mierzyć się z twierdzeniami, które podważają jego wiarygodność na rynku kryptowalut. Firma S&P Global oceniła stabilność tokena USDT na 5, co oznacza najniższy z poziomów w ich skali ratingowej. Prezes Tethera odniósł się do tego
Giełda Upbit wstrzymała wypłaty! Powodem atak hackerski i strata na ponad 37 milionów dolarów
Największa giełda kryptowalut z Korei Południowej zaatakowana! Upbit potwierdziło, że doszło do naruszenia jej portfeli i skradziono tokeny z sieci Solana, których łączną wartość oszacowano na blisko 37 milionów dolarów. Z portfeli Upbit wyprowadzono tokeny o wartości 36,8 mln dolarów. Platforma tymczasowo zawiesiła wypłaty.
