Ta kryptowaluta jest najczęściej wybierana do płatności przez Bitpay. Przegoniła ethereum (ETH) i bitcoina (BTC) | Wiadomości | CrypS.

Ta kryptowaluta jest najczęściej wybierana do płatności przez Bitpay. Przegoniła ethereum (ETH) i bitcoina (BTC)

Litecoin płatności
W tym artykule:

Istnieje wiele procesorów płatności, które pozwalają nam rozliczać się za dane produkty lub usługi w kryptowalutach. Najstarsza i wciąż jedna z najpopularniejszych to Bitpay. Jak się okazuje, jej użytkownicy najczęściej sięgają po nieco zapomniane już cyfrowe aktywo, by dokonywać płatności.


  • Okazuje się, że najczęściej wybieraną kryptowalutą do płatności za pośrednictwem Bitpay  jest litecoin (LTC),
  • Młodszy brat bitcoina (BTC) odpowiada za aż 41% wszystkich transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem tej platformy.

Litecoin najczęściej wybieraną kryptowalutą do płatności

Głównym przypadkiem użycia kryptowalut jest ich zdolność do zapewniania nam alternatywnej formy płatności. Jak wiadomo, ich akceptacja w wielu miejscach na świecie zwiększa się z roku na rok, aczkolwiek zdaniem wielu ekspertów ten rodzaj adopcji postępuje zbyt wolno.

Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają nam wykorzystać posiadane cyfrowe aktywa do rozliczenia się z danym sprzedawcą lub usługodawcą, który na co dzień honoruje płatności we fiatach. Najstarszą tego typu platformą jest Bitpay, która powstała w 2011 roku. Pierwotnie miała oczywiście obsługiwać tylko transakcje z użyciem bitcoina (BTC), ale w miarę pojawiania się na rynku coraz większej ilości altcoinów, do aplikacji dodawano stopniowo kolejne tokeny do wyboru.

Jak się okazuje, hej użytkownicy najczęściej korzystają z kryptowaluty, która od kilku lat nie bywa na świeczniku i nie cieszy się tak dużą popularnością, jak kiedyś. Jest to trzecia w historii, zaraz po bitcoinie (BTC) oraz Namecoinie (NMC), cyfrowa waluta, jaka pojawiła się na tym rynku.

Wczoraj na oficjalnym profilu tego aktywa na X pojawiła się informacja, że LTC odpowiada za aż 41% wszystkich płatności dokonywanych w ramach BitPay.

Słusznie jednak zauważyli użytkownicy X, którzy domagali się w komentarzu tego, by opublikować raporty dotyczące dokładnych kwot, jakie obejmują wszystkie transakcje z wykorzystaniem litecoina (LTC). Niestety raport z takimi danymi jest dostępny dopiero po uiszczeniu określonej opłaty na stronie tej platformy.

Jak jednak wypadają inne kryptowaluty w tym zestawieniu? Bitcoin (BTC) stanowi jedynie (a może aż) 24,36% całkowitej liczby transakcji. Ether (ETH) odpowiada za 9,05% płatności.

Poza podium znalazł się najbardziej popularny memecoin – dogecoin (DOGE) – z wynikiem 6,8%, a za nim plasują się MATIC (5,06%), bitcoin cash (BCH) z wynikiem 5,59% oraz stablecoin USDC z najniższym wynikiem na poziomie 3,69%.

Litecoin BitPay
Źródło: Bitpay

Czy na litecoina (LTC) jest duży popyt?

Jak pisałem wyżej, litecoin od dawna nie należy już do topki cyfrowych aktywów. W zestawieniu największych kryptowalut pod względem marketcapu znajduje się dopiero na 20. miejscu z kapitalizacją rynkową na poziomie 6 502 395 154 dolarów. W sierpniu 2023 roku znajdował się jeszcze na 11. miejscu.

Mimo swojego halvingu, który miał miejsce w sierpniu 2023 roku, kurs tego altcoina nie zaliczył jakiegoś spektakularnego wystrzału. Co prawda, ruch w jego sieci w ostatnich miesiącach był o wiele większy niż w poprzednich latach, ale jego kurs nadal jest daleki od ATH z maja 2021 roku. Wtedy to kryptowaluta kosztowała 412,96 dolarów. Obecnie jej kurs wynosi 88 dolarów.

Cena litecoina
Wykres cenowy litecoina (LTC) na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Litecoin płatności

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.