Mark Cuban stawia na bitcoina (BTC), a Peter Schiff twierdzi, że ATH złota to dopiero początek jego hossy | Wiadomości | CrypS.

Mark Cuban stawia na bitcoina (BTC), a Peter Schiff twierdzi, że ATH złota to dopiero początek jego hossy

Filip Dzięciołowski
Bitcoin hossa złoto

Za nami dwa nowe rekordy cenowe kluczowych aktywów z sektora inwestycji. Zarówno bitcoin (BTC) jak i złoto osiągnęły wczoraj swoje ATH. O tym, dlaczego to największa z kryptowalut jest lepszą alternatywą finansową, na łamach CNBC wypowiadał się właściciel drużyny Dallas Mavericks – Mark Cuban. Natomiast Peter Schiff kolejny raz krytykował podmioty, które stawiają na BTC. 


  • Mark Cuban dzień przed nowym ATH bitcoina, czyli w miniony w poniedziałek, był gościem w programie Morgan Brennan, w którym wymieniał silne i niezawodne cechy bitcoina. Podkreślił przy tym, że nie ma obecnie lepszego aktywa niż BTC, a on zamierza go regularnie kupować w kolejnych latach,
  • Natomiast wczoraj Peter Schiff, znany ekonomista, który nie kryje się ze swoim sceptycyzmem wobec bitcoina, stwierdził, że nie powinno się chwalić firmy MicroStrategy za jej wiarę w potencjał inwestycyjny króla kryptowalut. Jego zdaniem Saylor wiele ryzykuje.

Mark Cuban nie wątpi w bitcoina

Charyzmatyczny biznesmen, który od dawna wspiera rynek kryptowalut, podczas poniedziałkowego wywiadu na łamach CNBC kolejny raz podkreślił swoją byczą postawę. Cuban kilka razy zaznaczył, że stawia na bitcoina “all day every day”, co tłumacząc z angielskiego powinniśmy rozumieć w tym przypadku jako brak jakichkolwiek wątpliwości co do tego, że bitcoin będzie tylko rósł i się umacniał.

Właściciel Dallas Mavericks wskazał na kwestię ograniczonej podaży tej kryptowaluty i to, że popyt na cyfrowe złoto z roku na rok będzie się zwiększać. Stwierdził przy tym, że media mylnie przekazują informacje, że bycze rajdy ceny BTC i następujące po nich spadki, to jedynie kwestia chwilowego hype’u i FOMO. Cuban powiedział, że wszystkie wzrosty kursu bitcoina mają o wiele większe podstawy ekonomiczne, a niż te oparte na czystej spekulacji.

Będzie ich tylko 21 milionów. Im więcej osób kupuje, a mniej osób sprzedaje, oznacza to, że cena wzrośnie. Taka jest po prostu jego natura

– zapewnia miliarder.

Dalej, powiedział w rozmowie z Morgan Brennan, że tak naprawdę największym problemem adopcji sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi), jest coś w rodzaju bariery pokoleniowej, którą przeskoczyć mogłyby jedynie odpowiednia funkcjonalność do codziennego użytku. Określił to zjawisko “zabójczą aplikacją”, z której korzystać mógłby tak naprawdę każdy, nawet osoby w podeszłym wieku.

Ważnym aspektem tutaj musiałaby być silna, wewnętrzna potrzeba korzystania z takiego narzędzia przez nawet starsze osoby. Wtedy ta zarazem i bariera technologiczna przestałaby stanowić problem i byłaby przełamywana przez starsze pokolenia.

Potrzebujemy wszechobecności tego przejściowego zastosowania kryptowalut.

– powiedział Cuban.

Peter Schiff w nieco gorszym humorze

Znany ekonomista, który absolutnie nie podziela zdania Cubana w kwestii bitcoina, napisał wczoraj na X, że zastanawia się czy CNBC nie przemilczy tematu nowego ATH złota, które padło tego samego dnia, co u bitcoina. Schiff napisał, że nowy rekord cenowy złota to “dopiero początek hossy”. Jego zdaniem jest jeszcze wiele do zrobienia w sektorze spółek zajmujących się wydobyciem złota.

Następnie ekonomista odniósł się do sytuacji, że firma MicroStrategy, na czele której stoi Michael Saylor, ogłosiła sprzedaż akcji za 600 milionów dolarów, byleby kupić kolejne bitcoiny. Schiff uważa to za “bardzo lewarowy zakład” i dziwi go to, że bitcoinowego byka, jakim jest Saylor, pochwalił prezenter CNBC – David Faber.

Bitcoin hossa złotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.