Litecoin przeżywa drugą młodość? W jego sieci padł kolejny rekord! | Wiadomości | CrypS.

Litecoin przeżywa drugą młodość? W jego sieci padł kolejny rekord!

Karolina Kropopek
LTC

Kryptowaluta określana mianem młodszego brata bitcoina (BTC), a także “cyfrowego srebra” może pochwalić się kluczowym osiągnięciem w swojej blisko 12-letniej historii.


Fundacja Litecoina ogłosiła dziś, że ten przetworzył swoją 180-milionową transakcję. Co więcej, w 2023 r. odnotował on wzmożoną aktywność w swojej sieci.

Litecoin z nowym rekordem

Zgodnie z postem udostępnionym przez Fundację Litecoina na platformie X (dawnym Twitterze) w 2022 r. piętnasty co do wielkości projekt kryptowalutowy odnotował rekordową wówczas liczbę 39 milionów transakcji przetworzonych w ciągu roku.

Choć 2023 r. się jeszcze nie skończył, ubiegłoroczne ATH pod względem ilości przetworzonych transakcji zostało już pobite. Dotychczas w sieci Litecoina przetworzono aż 51 milionów transakcji od początku br.

Na tym tle warto przypomnieć, iż LTC będzie obchodził niedługo swoją 12 rocznicę. Sieć tej wirtualnej waluty reklamowana jest jako stabilna i bez przestojów.

LTC wykorzystywany przy płatnościach

Okazuje się, że w ostatnim czasie doszło również do wzrostu transakcji dokonywanych w litecoinie przy użyciu procesora płatności kryptowalutowych Bitpay. Zgodnie z danymi pochodzącymi z ubiegłego miesiąca blisko 1/3 wszystkich użytkowników tej aplikacji używa LTC do płatności za towary i usługi u sprzedawców współpracujących z tą platformą.

Należy także przypomnieć, iż w sierpniu 2023 r. sieć Litecoina przeszła swój trzeci w historii Halving. W jego wyniku nagroda blokowa została zmniejszona do 6,25 LTC. Warto tu dodać, że kryptowaluta ta podobnie jak bitcoin ma ograniczoną podaż. W jej przypadku wszystkich monet LTC nie będzie więcej niż 84 miliony.

W chwili pisania tego tekstu cena jednostkowa litecoina to około 63,20 dol. W zakresie 7-dniowym potaniał on o ponad 4%. Swój tegoroczny szczyt LTC osiągnął 3 lipca powyżej linii 113 dol. Od tamtej pory jego wartość widocznie zmalała. Co więcej, od ATH cenowego z maja 2021 r. dzieli go ponad 84%.

LTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.