Litecoin przeżywa drugą młodość? W jego sieci padł kolejny rekord! | Wiadomości | CrypS.

Litecoin przeżywa drugą młodość? W jego sieci padł kolejny rekord!

LTC

Kryptowaluta określana mianem młodszego brata bitcoina (BTC), a także “cyfrowego srebra” może pochwalić się kluczowym osiągnięciem w swojej blisko 12-letniej historii.


Fundacja Litecoina ogłosiła dziś, że ten przetworzył swoją 180-milionową transakcję. Co więcej, w 2023 r. odnotował on wzmożoną aktywność w swojej sieci.

Litecoin z nowym rekordem

Zgodnie z postem udostępnionym przez Fundację Litecoina na platformie X (dawnym Twitterze) w 2022 r. piętnasty co do wielkości projekt kryptowalutowy odnotował rekordową wówczas liczbę 39 milionów transakcji przetworzonych w ciągu roku.

Choć 2023 r. się jeszcze nie skończył, ubiegłoroczne ATH pod względem ilości przetworzonych transakcji zostało już pobite. Dotychczas w sieci Litecoina przetworzono aż 51 milionów transakcji od początku br.

https://twitter.com/LTCFoundation/status/1711388548337668462?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1711388548337668462%7Ctwgr%5Ee98ae6aaae70c5560fa7d428a99e9f341037a6d8%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Flitecoin-ltc-smashes-historic-new-milestone-details

Na tym tle warto przypomnieć, iż LTC będzie obchodził niedługo swoją 12 rocznicę. Sieć tej wirtualnej waluty reklamowana jest jako stabilna i bez przestojów.

LTC wykorzystywany przy płatnościach

Okazuje się, że w ostatnim czasie doszło również do wzrostu transakcji dokonywanych w litecoinie przy użyciu procesora płatności kryptowalutowych Bitpay. Zgodnie z danymi pochodzącymi z ubiegłego miesiąca blisko 1/3 wszystkich użytkowników tej aplikacji używa LTC do płatności za towary i usługi u sprzedawców współpracujących z tą platformą.

Należy także przypomnieć, iż w sierpniu 2023 r. sieć Litecoina przeszła swój trzeci w historii Halving. W jego wyniku nagroda blokowa została zmniejszona do 6,25 LTC. Warto tu dodać, że kryptowaluta ta podobnie jak bitcoin ma ograniczoną podaż. W jej przypadku wszystkich monet LTC nie będzie więcej niż 84 miliony.

W chwili pisania tego tekstu cena jednostkowa litecoina to około 63,20 dol. W zakresie 7-dniowym potaniał on o ponad 4%. Swój tegoroczny szczyt LTC osiągnął 3 lipca powyżej linii 113 dol. Od tamtej pory jego wartość widocznie zmalała. Co więcej, od ATH cenowego z maja 2021 r. dzieli go ponad 84%.

LTC



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.