Sprzedaż NFT osiąga niesamowite wyniki w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Sprzedaż NFT osiąga niesamowite wyniki w 2021 roku

Konrad Juszczyk
nft

Sprzedaż niewymiennych tokenów (NFT) w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku wyniosła około 2,5 miliarda dolarów. Te wyniki przyćmiewają sprzedaż z pierwszej połowy 2020 roku.

Szał na NFT jeszcze się nie skończył

Zgodnie z danymi z DappRadar sprzedaż niewymiennych tokenów (NFT) w pierwszym kwartale wyniosła 1,23 miliarda dolarów, przy czym w drugim kwartale te liczby wzrosły do 1,24 miliarda dolarów. Stanowi to ogromny wzrost w porównaniu z 13,7 milionami dolarów sprzedaży w tym samym okresie w 2020 roku. Dla niewtajemniczonych w temat czym są NFT, zapraszamy do artykułu opisującego ten gorący trend. Warto dodać, że miesięczne wolumeny sprzedaży na jednej z głównych platform do sprzedaży NFT, jaką jest OpenSea, osiągnęły w czerwcu rekordowy poziom.

sprzedaż NFT w 2021 roku liczby wykres

 

Niektórzy entuzjaści NFT postrzegają je jako przedmioty kolekcjonerskie o samoistnej wartości ze względu na ich znaczenie kulturowe, podczas gdy inni traktują je jako inwestycję, spekulując na wciąż rosnących cenach. Według serwisu NonFungible, który agreguje transakcje NFT oparte na Ethereum, od początku marca tygodniowo było od 10 000 do 20 000 kupujących. Platforma do śledzenia niewymiennych tokenów kryptograficznych poinformowała, że ​​w tym okresie sprzedaż wyniosła 1,3 miliarda dolarów.

Ilość kupców NFT wykres

Przykłady dzieł NFT

Największą jak dotąd sprzedaż NFT odnotował Beeple, sprzedając swoje dzieło „Everydays: The First 500 Days” za oszałamiającą kwotę 69 milionów dolarów. Wzrost popularności tego rodzaju aktywów należy przypisać również platformie NBA Top Shot, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Warto dodać, że na pokład tej technologii weszły również duże marki jak Times, który wydał okładki magazynów w formie NFT, czy Taco Bell, wypuszczając serię cyfrowych dzieł sztuki, których tematem przewodnim było taco.

Według wielu specjalistów z branży niewymienne tokeny mają wielką przyszłość, choć mocno spekulacyjny charakter NFT niszczy w pewien sposób zaufanie do tych aktywów. Miliarder Mark Cuban poruszył ten temat, mówiąc, że niewymienne tokeny mogą w ciągu następnych 10 lat zobaczyć drastyczny wzrost popularności, ze względu na wiele możliwości ich użycie w konwencjonalnym charakterze.

nft
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.