Solana zapłaci 400 000 USD za jej... wyłączenie | Wiadomości | CrypS.

Solana zapłaci 400 000 USD za jej… wyłączenie

Hakerzy
W tym artykule:

Jacob Creech z Solany nagrodzi każdego, kto „wyłączy” lub zatrzyma sieć jego projektu. To oczywiście propozycja współpracy dla white hakerów.


Wyłącz Solanę, zarób 400 tys. USD

Program nagród Solany, jaki zaprezentował Creech, jest kierowany dla białych hakerów, czyli tych, którzy znajdują luki w kodzie, a nie zajmują się cyberatakami. Największa gratka czeka tego programistę, który zatrzyma sieć projektu. Dostanie za to równowartość aż 400 000 USD.

Solana to wysoce skalowalna sieć i jeden z czołowych konkurentów łańcucha Ethereum. Dzięki swojej architekturze może przetwarzać więcej transakcji niż starsze blockchainy, w tym Bitcoin czy wspomniane Ethereum, które przy optymalnej pracy mogą przetworzyć odpowiednio 7 i 15 transakcji na sekundę (TPS).

Problemy sieci

Może się jednak okazać, że zarobienie 400 000 USD wcale nie będzie trudne. Od uruchomienia Solana była zatrzymywana już parę razy. W pierwszej połowie 2022 r. blockchain przestał działać na 11,5 godziny. Powód? Chodziło o błąd dotyczący aktualizacji węzłów. Problem został jednak wyeliminowany.

To nie wszystkie wpadki sieci. Solana zatrzymała się bez wyraźnego powodu w kwietniu, a potem we wrześniu 2022 r. Ostatnie “wyłączenie” tej sieci miało miejsce pod koniec lutego 2023 r.. Wtedy stało się to jednak z wyraźnego powodu – aktualizacji węzła walidatora.

Od owego pechowego lutego 2023 r. Solana działa bez zarzutu i to mimo zauważalnego wzrostu aktywności dot. NFT. To o tyle budujące, że wzrost liczby transakcji, jakie zachodziły w sieci, mógł doprowadzić do jej zatrzymania.

Pomocny dla sieci może okazać się oprogramowane klienta Firedancer. Ma pomóc w zwiększeniu wydajności sieci, zwłaszcza skalowalności i jej niezawodności, przy jednoczesnym uczynieniu platformy bardziej zdecentralizowaną. Deweloperzy twierdzą, że klient ten będzie solidniejszy, co oznacza, że będzie zawierał mniej błędów (z pewnością jakieś zawsze uda się znaleźć) i w mniejszym stopniu podatny na awarie.

Ostatnio ciekawe zjawisko widzieliśmy też na rynku produktów inwestycyjnych, który odnotował napływ kapitału instytucjonalnego netto i to po raz pierwszy od 6 tygodni. Pod tym względem solana wyszła na prowadzenie tuż za bitcoinem. Pisaliśmy o tym tutaj.

Hakerzy

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.