Instytucje stawiają na tego altcoina. W jego sieci padł nowy tegoroczny rekord | Wiadomości | CrypS.

Instytucje stawiają na tego altcoina. W jego sieci padł nowy tegoroczny rekord

Kursy kryptowalut

Siódmy co do wielkości projekt kryptowalutowy od początku obecnego roku radzi sobie lepiej pod względem przyciągania uwagi inwestorów instytucjonalnych niż jakikolwiek inny altcoin.


Kryptowalutowe produkty inwestycyjne w końcu odnotowały napływ kapitału instytucjonalnego netto po raz pierwszy w ciągu ostatnich 6 tygodni. Pod tym względem solana (SOL) wyszła na prowadzenie tuż za bitcoinem (BTC).

Solana budzi zainteresowanie instytucjonalne

Zgodnie z danymi pochodzącymi z raportu opublikowanego przez CoinShares większa część napływu kapitału do kryptowalutowych produktów inwestycyjnych ma związek z BTC. Znaczna część altcoinów odnotowywała odpływy w ubiegłym tygodniu. Do tej grupy nie należy jednak SOL.

Solana zaczęła podążać śladami czołowej wirtualnej waluty. W zeszłym tygodniu produkty inwestycyjne z nią związane odnotowany wpływ w wysokości 5 milionów dolarów. Wpisuje się to w trend panujący od początku 2023 r. związany z wyższym zainteresowaniem SOL wśród inwestorów instytucjonalnych.

Czynniki przyciągające kapitał

Według ekspertów z CoinShares napływ środków do produktów inwestycyjnych związanych z bitcoinem może mieć związek m.in. z obawami o dług rządu Stanów Zjednoczonych.

W przypadku projektu Solana inwestorzy mogą brać pod uwagę wzrost jego ekosystemu w pewnych aspektach. Jednym z nich jest, chociażby to iż całkowita zablokowana wartość (TVL) środków w sieci Solana wzrosła ze 205,11 milionów dolarów na początku roku do 336,77 miliona dolarów obecnie. Jest to zmiana aż o 64%!

Aktualnie kryptowaluta SOL handluje w okolicy 24,26 dolarów. Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich 7 dni jej wartość wzrosła o ponad 25%. Obecna kapitalizacja rynkowa tego projektu przekroczyła 9,9 miliardów dolarów. Pozwoliło mu to w ostatnim czasie wyprzedzić wirtualne waluty tj. cardano (ADA) i dogecoin (DOGE).

Ethereum pozostaje w tyle

Podczas gdy SOL odnotowuje dobre wyniki, dane od CoinShares pokazują, że aktualne zainteresowanie inwestorów etherem (ETH) jest raczej niskie. Choć Ethereum nadal dominuje w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi), produkty inwestycyjne związane z tym projektem odnotowały w zeszłym tygodniu odpływ w wysokości 1,5 miliona dolarów. Co więcej, trend związany z ucieczką kapitału utrzymuje się w jego przypadku 6 tydzień z rzędu.

Kursy kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.