SEC wydaje drugie ostrzeżenie przed Mining City - co z licencją? | Wiadomości | CrypS.

SEC wydaje drugie ostrzeżenie przed Mining City – co z licencją?

mining city kłamie w sprawie licencji

Mining City twierdzi, że wystąpiło o filipińską licencję. Jednocześnie filipińska SEC wydaje stanowisko, z którego wynika, że spółka nie może liczyć na legalizację działalności na Filipinach. Porównujemy oświadczenia obu stron.

Czym jest Mining City?

Mining City podaje się za firmę sprzedającą udziały w wydobyciu kryptowalut. Schemat biznesowy spółki opiera się na marketingu wielopoziomowym. W związku z tym spotyka się z zarzutami, że jest piramidą finansową. Pomimo polskich korzeni swoją ofertę kieruje do mieszkańców innych państw, głównie z Azji i Ameryki Południowej. Mining City współpracuje ściśle z warszawską spółką MineBest, której właścicielem jest Eyal Avramovitch – twórca tajemniczej kryptowaluty Bitcoin Vault (BTCV). Stanowi ona istotny element marketingu Mining City. Więcej na temat pisaliśmy w tekście: Mining City, BTCV i MineBest – polski Bitmain czy BitClub?

Ostrzeżenie SEC i informacje o licencji

Filipińska SEC ostrzegła przed Mining City 10 września tego roku. W odpowiedzi spółka przedstawiła oświadczenie, w którym twierdziła, że nie posiada oficjalnych struktur na filipinach i regulator popełnił błąd.

19 października jej narracja uległa zmianie. Podczas webinaru kierowanego do filipińskiej społeczności, CEO Mining City – Grzegorz “Greg” Rogowski powiedział, że ostrzeżenie od SEC uświadomiło mu, że spółka powinna wystąpić o lokalną licencję. Według jego słów tak też zrobiła i miała ją otrzymać. (Co ciekawe, wśród internautów pojawiły się głosy, że tłumaczem podczas webinaru była osoba związana z piramidą BitClub Network.)

SEC zdementował doniesienia o licencji. Wówczas Mining City przedstawiło mediom dowody w postaci skanu złożonego wniosku. Dotyczył on jednak świeżo założonej fasadowej spółki.

Stanowisko Mining City vs. ostrzeżenie od SEC

Wśród wielu sprzecznych doniesień, pojawiło się oficjalne stanowisko Mining City. Jego pełna wersja do ściągnięcia jest dostępna w tym miejscu: SEC_statement_29.10.2020 PL. Kluczowym punktem oświadczenia jest zaś fragment:

• na Filipinach została pomyślnie zarejestrowana nowa firma.
• Nowa firma wystąpiła o dodatkową licencję, aby spełnić wymogi regulacyjne, które mają umożliwić Mining City kontynuowanie działalności gospodarczej na Filipinach.
• Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że wniosek rejestracyjny został wewnętrznie przyjęty do ostatecznej oceny i decyzji przed zatwierdzeniem.
• W dniu 27 października 2020 r. przeprowadziliśmy rozmowę wideo z przedstawicielem kierownika biura SEC na Filipinach i szacuje się, że proces zostanie zakończony w ciągu tygodnia od tej daty, bez dalszych opóźnień.
• SEC następnie ogłosi wynik do publicznej wiadomości.

Dzień po oświadczeniu Minig City, SEC wydał drugie ostrzeżenie przed spółką (dostępne tutaj). W dokumencie zatytułowanym jako “SEC DISCLAIMER” czytamy:

Niniejsza informacja o zrzeczeniu się odpowiedzialności jest wynikiem licznych raportów, zapytań, w tym postów i filmów krążących w mediach społecznościowych i na witrynach do udostępniania wideo, na których stwierdzono, że MINING CITY lub odmiany tej nazwy, takie jak PROPHETEK MININGCITY, OPC i inne podmioty z nim związane, zakończyły proces rejestracji spółki w SEC lub faktycznie zostały zarejestrowane w Komisji.

Jest to najwyraźniej wysiłek podejmowany przez pojedyncze osoby lub grupy osób, aby wprowadzić w błąd opinię publiczną za pomocą takich fałszywych oświadczeń w celu stworzenia pozorów legalności działań MINING CITY by nakłonić społeczeństwo do zainwestowania w jego program, który był przedmiotem OSTRZEŻENIA wydanego przez Komisję w dniu 10 września 2020 r.

Stąd, wbrew tym twierdzeniom oraz dla poinformowania opinii publicznej, zgodnie z dokumentacją Komisji, MINING CITY, PROPHETEK MINING CITY, OPC lub jakakolwiek odmiana takiej nazwy używającej pierwotnego słowa MINING CITY lub jakiegokolwiek podmiotu z nim związanego, są NIE ZAREJESTROWANE w Komisji.

Podobnie, wbrew złożonym fałszywym oświadczeniom, MINING CITY, PROPHETEK MINING CITY, OPC lub jakakolwiek odmiana takiej nazwy z użyciem pierwotnego słowa MINING CITY (..) nie otrzymały dodatkowej licencji na pozyskiwanie inwestycji lub ofert publicznych w jakimkolwiek celu.

W związku z tym MINING CITY, PROPHETEK MINING CITY, OPC ani jakikolwiek inny podmiot powiązany z MINING CITY NIE JEST UPOWAŻNIONY do pozyskiwania, oferowania lub przyjmowania inwestycji / lokat od społeczeństwa, ani do wydawania umów inwestycyjnych i innych form papierów wartościowych.

Należy również uświadomić opinię publiczną, że wydanie świadectwa założycielskiego nadaje podmiotom jedynie osobowość prawną, ale nie stanowi upoważnienia ani licencji dla korporacji na prowadzenie działalności wymagającej dodatkowej licencji wydanej przez SEC, takiej jak zezwolenie / licencja na oferowanie i sprzedaż papierów wartościowych publicznie.

Następnie SEC wyjaśnia, że zdaniem komisji działalność Mining City przypomina schemat ponziego, czyli piramidy finansowej i  w związku z tym nie zamierza jej nigdy licencjonować. Zwieńczeniem stanowiska SEC jest akapit:

Ci, którzy działają jako sprzedawcy, brokerzy, dealerzy lub agenci takich nieautoryzowanych podmiotów, np. operatorzy facebookowego profilu MINING CITY PHILIPPINES, BITCOIN VAULT INTERNATIONAL czy Bitcoin Vault Filipiny, sprzedając lub przekonując ludzi do inwestowania w oferowany przez nich program inwestycyjny, w tym pozyskiwanie i rekrutację za pośrednictwem Internet, mogą być również ścigani i karani maksymalną grzywną w wysokości pięciu milionów pesos (5.000.000,00 Pesos) lub karą dwudziestu jeden (21) lat pozbawienia wolności, lub obu.

Wnioski pozostawiamy czytelnikom.

mining city kłamie w sprawie licencjireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.