Minig City kłamie, że zdobyło filipińską licencję | Wiadomości | CrypS.

Minig City kłamie, że zdobyło filipińską licencję

Michał Misiura
mining city kłamie w sprawie licencji

Mining City zmieniło narrację dotyczącą kłopotów prawnych z filipińskim nadzorem finansowym. Według nowego stanowiska szefa projektu, jego spółka wystąpiła o lokalną licencję i zdążyła ją zdobyć. Filipińska SEC zdementowała te informacje.

Prawdopodobna piramida finansowa pogubiła się w zeznaniach. Mining City, czyli oparty na marketingu wielopoziomowym projekt o polskich korzeniach, zaprzeczył swojemu poprzedniemu oświadczeniu. Ponadto słowa szefa projektu zostały zdementowane przez filipiński nadzór finansowy, który zaprzeczył informacjom jakoby Mining City pozyskało jego licencję.


Edycja:

W nadesłanym do nas mailu Mining City przedstawiło PROPHETEK MININGCITY, OPC – Application Summary wydany dla firmy PROPHETEK MININGCITY, OPC. Dotyczy ona nowo utworzonego podmiotu, a nie cypryjskiej spółki Prophetek Ltd, która odpowiada za główną witrynę Mining City. Co interesujące kapitał zakładowy nowej spółki fasadowej Mining City wynosi 10 mln filipińskich peso, czyli ponad 800 tysięcy złotych. Według adnotacji w dokumencie całość opłacono gotówką. Lokalnym przedstawicielem spółki jest anonimowy obywatel Filipin.

Dodatkowo, jak zauważa Behind MLM, świeżo utworzone PROPHETEK MININGCITY, OPC, nie może przedstawić żadnych sprawozdań finansowych do pół roku wstecz. Nie obsługiwało także jak dotąd klientów ani nie notowało dochodów, a więc środki spółki pochodzą z zewnątrz.

Poza nadesłaniem dokumentu rejestracyjnego dla firmy Prophetek MiningCity OPC, Mining City zapewniło także, że szykuje odpowiedzi na nasze wcześniejsze pytania.


Ostrzeżenie SEC i oświadczenie Mining City

Mining City to rzekoma pula wydobywcza oferująca udziały w miningu kryptowtowalut. Istnieje wiele sygnałów świadczących o tym, że projekt ten może być piramidą finansową. O wszystkich niejasności nagromadzonych wokół Mining City pisaliśmy w artykule – Mining City, BTCV i MineBest – polski Bitmain czy BitClub? Projekt kierowany przez Grega (Grzegorza) Rogowskiego, jest powiązany ściśle z warszawską spółką MineBest należąca do Eyala Avramovitch’a. Człowiek ten odpowiada także za podejrzaną „kryptowalutę” Bitcoin Vault i może być faktycznym właścicielem Mining City. Greg Rogowski jest bowiem jego byłym pracownikiem.

10 września 2020 roku, Mining City znalazło się na czarnej liście ostrzeżeń filipińskiej komisji SEC. Regulator wskazywał wówczas na możliwość, że projekt jest piramidą finansową. SEC informowała również, że Mining City nie ma uprawnień do świadczenia usług na terenie Filipin.

Wkrótce po opublikowaniu przez nas informacji na ten temat, zgłosiło się do nas Mining City. Projekt poprosił o możliwość zamieszczenia oświadczenia ws. ostrzeżenia, które opublikowaliśmy 21 września. Jego pełną treść można zobaczyć tutaj (link). Meritum wypowiedzi stanowi teza, że filipińska SEC popełniła pomyłkę, ponieważ Mining City nie prowadzi działalności na Filipinach. Na projekcie miały odbić się rykoszetem działania „osób, które bezpodstawnie podają się za przedstawicieli Mining City”.

Webinar spółki z 19 października zaprzecza jej poprzedniemu stanowisku. Ponadto jej CEO kłamie w niej na temat pozyskania filipińskiej licencji. 

Nowa wersja wydarzeń Mining City

Informacje o kłamstwie ws. filipińskiej licencji Mining City, podał jako pierwszy portal Behind MLM, który zajmuje się tematem spółki od dłuższego czasu. Nowa wersja wydarzeń forsowana przez potencjalną piramidę, pojawia się w webinarze z 19 października:

Według słów Grega (Grzegorza) Rogowskiego jego spółka nie zdawała sobie sprawy z tego, że potrzebuje licencję, aby działać na Filipinach. Zaprzecza to nadesłanemu do nas sprostowaniu, w którym firma twierdziła, że filipińska SEC pomyliła się, ponieważ Mining City nie prowadzi działań na jej terenie. Co więcej CEO projektu mówi, że jego spółka zdążyła wystąpić o licencję i ją otrzymała (7 minuta w zamieszczonym wyżej webinarze). 

Wielu z was mogło już widzieć ten dokument. Mamy potwierdzenie, że posiadamy licencję Mining City i Prophetek (fasadowa spółka-matka Mining City zarejestrowana na Cyprze – red.) oraz na to, co robimy, wydaną przez filipińskie SEC. – mówił Greg Rogowski w webinarze z 19 października.

SEC zaprzecza informacjom o licencji dla Mining City

Filipińska SEC odniosła się już do informacji na temat licencjonowania Mining City i stanowczo im zaprzeczyła. Portal Behind MLM opublikował zdjęcie odpowiedzi, którą otrzymał w tej sprawie od komisji:

oświadczenie filipińskiego SEC, źródło: Behind MLM
Oświadczenie filipińskiego SEC, źródło: Behind MLM

Jak czytamy w powyższej notatce od SEC:

Pragniemy poinformować, że Mining City nie zarejestrowało się w Komisji i nie posiada NIEZBĘDNEJ LICENCJI I / LUB UPRAWNIEŃ do pozyskiwania, akceptowania lub przyjmowania inwestycji / lokat od społeczeństwa ani do wydawania umów inwestycyjnych i innych form papierów wartościowych.

Brak odpowiedzi na pierwszy artykuł

W momencie gdy otrzymaliśmy prośbę o zamieszczenie oświadczenia ws. ostrzeżenie od filipińskiej SEC, poprosiliśmy Mining City o odniesienie się do naszego pierwszego artykułu na temat spółki. Odpowiedzi na nasze wątpliwości miały nadejść w połowie tego miesiąca. Nie otrzymaliśmy ich jednak do tej pory.

mining city kłamie w sprawie licencji
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.