Rajd Toncoina trwa dalej! Token przebija ostatnie ATH i wciąż rośnie. Oto fundamentalne przyczyny | Wiadomości | CrypS.

Rajd Toncoina trwa dalej! Token przebija ostatnie ATH i wciąż rośnie. Oto fundamentalne przyczyny

Toncoin telegram
W tym artykule:

Kryptowaluta, która w przeszłości była ściśle powiązana z komunikatorem Telegram, w ostatnich dniach mocno pnie się ku górze i zalicza swoje nowe rekordy cenowe. Już drugi raz w ciągu ostatnich 3 dni Toncoin odnotował kolejne ATH na swoim wykresie. 


  • Kurs TON wzrósł dziś rano do poziomu 7,6 dolara, co stanowi jego nowy historyczny szczyt. Poprzedni rekord padł w miniony wtorek. W ciągu ostatnich 7 dni wartość rynkowa tokena wzrosła o 54%,
  • Natomiast marketcap Toncoina wzrósł w ostatnich dniach o ponad 8 mld dolarów, co pozwoliło temu altcoinowi uplasować się na 9. miejscu w rankingu największych kryptowalut. Token wyprzedził pod tym względem ADA, czyli kryptowalutę Cardano.

Toncoin to the Moon!

Altcoin przynależny do blockchaina TON świeci w ostatnich dniach na zielono i zdobywa nowe historyczne szczyty cenowe. Już drugi raz w ciągu tego tygodnia Toncoin przebił swoje dotychczasowe ATH i wyrył nowy rekord na poziomie 7,6 dolara we wczesnych godzinach porannych.

Obecnie kurs TON wynosi 7,5 dolara. Patrząc z perspektywy ostatnich 7 dni, altcoin ten zdrożał o 54%. Z kapitalizacją rynkową na poziomie 26 miliardów dolarów zajmuje on aktualnie 9. miejsce w rankingu topowych krypto aktywów przeganiając token ekosystemu Cardano, czyli ADA.

Wykres cenowy TON w ciągu ostatnich 7 dni. Źródło: TradingView

Zanim jeszcze przejdziemy do czynników napędzających ostatnie wzrosty tej kryptowaluty, warto zwrócić uwagę na jedną kwestię skupiającą się na dystrybucji Toncoina w obiegu.

Jak wynika z danych od platformy CoinCarp, więcej niż 60% podaży tokena znajduje się w posiadaniu 10 największych adresów. Ponadto 93% pozostaje pod kontrolą tylko 100 inwestorów.

Taki poziom centralizacji może okazać się mieczem obosiecznym, bowiem w przypadku wyprzedaży przez chociażby połowę tej grupy, kurs może mocno spaść w bardzo krótkim czasie.

Co napędza wzrosty Toncoina?

Chociaż w 2020 roku czwarty najpopularniejszy komunikator na świecie, czyli Telegram, oficjalnie odseparował swoje działania od ekosystemu TON (The Open Network), to ścieżki tych obu podmiotów w dalszym ciągu się przecinają.

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że zespół Telegrama wdrożył specjalny system nagradzania właścicieli poszczególnych kanałów za wyświetlanie reklam za ich pośrednictwem. Administratorzy mogą liczyć na 50% przychodów z reklam, które będą właśnie rozliczane przez blockchain TON.

Co więcej, kilka dni temu ogłoszono nową inicjatywę dotyczącą przeznaczenia aż 1 miliona tokenów TON  na rzecz stowarzyszenia o tej samej nazwie w celu nagrodzenia uczestników, którzy przejdą weryfikację poprzez skanowanie dłoni. Dzieje się to w ramach partnerstwa z firmą HumanCode i ma to na celu rozwiązanie problemu botów na tej platformie.

3 dni temu, gdy altcoin zaliczył swoje poprzednie ATH, w Hongkongu odbywała się akurat konferencja Web3Festival, podczas której właśnie na głównej scenie przemawiali przedstawiciele projektu.

W zeszłym miesiącu natomiast Pavel Durov, czyli współzałożyciel i CEO Telegrama udzielił pierwszego od kilku lat wywiadu. Powiedział wtedy, że jego firma w końcu zaczęła przynosić pożądane przychody, a w przyszłym roku planuje wejście na amerykańską giełdę.

Toncoin telegram

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.