Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [9.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [9.03.2023]

Dawid Kucharczyk

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 9 marca 2023 roku


Spis treści:


Shibarium w wersji beta wystartuje w tym tygodniu

Odliczanie już się rozpoczęło. Publiczna beta rozwiązania do skalowania Shibarium zostanie udostępniona już w tym tygodniu. Zapowiada się, że rejestracje do testów zostaną otwarte w ciągu kilku dni.

Niestety, nie znamy dokładnej daty premiery bety. Deweloperzy doradzili ludziom, by bacznie obserwowali media społecznościowe, by nie przegapić linku do rejestracji.

Czytaj więcej: Shibarium w wersji beta wystartuje w tym tygodniu


Coinbase nakręciło film dokumentalny o Ukrainie

Giełda kryptowalut Coinbase pokazuje na prawdziwych przykładach, jak kryptowaluty pomagają rozwiązywać prawdziwe problemy. Aby to zrobić, wybrali się w podróż… na Ukrainę. W efekcie nakręcili dokument „Reinventing the System: Humanitarian Aid in Ukraine”.

Czytaj więcej: Coinbase nakręciło film dokumentalny o Ukrainie


Binance NFT dodaje obsługę Polygon (MATIC)

Należąca do giełdy kryptowalut Binance platforma NFT zintegrowała niektóre kolekcje ERC-721 z siecią Polygon.

https://twitter.com/TheBinanceNFT/status/1633422143793815553


ARK Invest Katie Wood kupuje akcje Coinbase i Robinhood o wartości 13,4 mln USD

Ark Innovation ETF (ARKF) dodał do swojego portfela udziały w giełdzie kryptowalut Coinbase, natomiast ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) zakupił akcje brokera internetowego Robinhood. –> źródło: The Block


Block stworzy “zestaw rozwojowy do wydobywania bitcoinów”

Firma Block Jacka Dorseya pracuje nad “bitcoin mining development kit” (MDK). Jeszcze w 2021 roku były CEO Twittera zaproponował stworzenie uniwersalnego i przyjaznego dla środowiska systemu wydobywania kryptowalut na zasadach open-source.

Według niego, MDK będzie zawierał kilka narzędzi do dostosowywania: tablicę haszującą, kontroler, firmware, oprogramowanie wspierające i dokumentację.


Nansen uruchamia Nansen Query

Platforma analityczna Nansen ogłosiła uruchomienie Nansen Query, nowego rozwiązania zaprojektowanego w celu zaoferowania kompleksowego rozwiązania danych dla zespołów i projektów skoncentrowanych na kryptowalutach. –> źródło: CryptoPotato


AXA uzyskuje francuską rejestrację jako dostawca kryptowalut

Globalna firma zarządzająca inwestycjami AXA Investment Managers od wtorku została zarejestrowana jako dostawca usług kryptowalutowych we Francji. Firmy kryptowalutowe ścigają się, aby uzyskać rejestrację w organach, jeszcze przed tym jak nowe przepisy Unii Europejskiej wejdą w życie (MiCA).

Czytaj więcej: AXA uzyskuje francuską rejestrację jako dostawca kryptowalut


WSJ: Biden zaproponuje zmianę zasad opodatkowania kryptowalut

Nadchodząca propozycja budżetowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena zamierza wyeliminować ulgę podatkową na transakcje kryptowalutowe – podaje Wall Street Journal.

Czytaj więcej: WSJ: Biden zaproponuje zmianę zasad opodatkowania kryptowalut


Bank kryptowalutowy Silvergate kończy działalność

Spółka Silvergate Capital, która była wiodącym pożyczkodawcą dla branży kryptowalutowej, poinformowała wczoraj o zakończeniu działalności i likwidacji banku. Po tym komunikacie akcje spółki straciły kolejne 36% wartości.

Czytaj więcej: Bank kryptowalutowy Silvergate kończy działalność
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.