Coinbase nakręciło film dokumentalny o Ukrainie | Wiadomości | CrypS.

Coinbase nakręciło film dokumentalny o Ukrainie

Redaktor: Michał Misiura
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase pokazuje na prawdziwych przykładach, jak kryptowaluty pomagają rozwiązywać prawdziwe problemy. Aby to zrobić, wybrali się w podróż… na Ukrainę. W efekcie nakręcili dokument “Reinventing the System: Humanitarian Aid in Ukraine”.


Prowadzący projekt Yusuf Omar rozmawiał z Revem Millerem i CJ Hetheringtonem, współzałożycielami UnChain Fund.

Unchain.Fund to największa na Ukrainie fundacja charytatywna oparta na blockchainie. Została uruchomiona już pierwszego dnia wojny – 24 lutego 2022 roku – i od tego czasu przekazała miliony dolarów i pomogła ponad 400 000 Ukraińców. Fundusz jest sponsorowany przez wiele organizacji międzynarodowych i prywatnych inwestorów. Na przykład jednym z patronów Unchain.Fund jest Vitalik Buterin. Organizatorzy organizują również aukcje charytatywne, aby zebrać fundusze – na przykład sprzedali kolekcję NFT “Woman Yelling at a Cat”.

W filmie Coinbase członkowie fundacji opowiadali o swoich doświadczeniach na Ukrainie. Na początku wojny banki zostały zamknięte, a gotówka szybko zniknęła z bankomatów. Ludzie nie mogli wypłacić pieniędzy, aby kupić podstawowe produkty lub przenieść się w bezpieczne miejsce. W tym miejscu z pomocą przyszła technologia blockchain. Kryptowaluty stały się najszybszym i najtańszym sposobem na wysłanie im pomocy humanitarnej.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.