AXA uzyskuje francuską rejestrację jako dostawca kryptowalut

AXA uzyskuje francuską rejestrację jako dostawca kryptowalut

Anna Sutowicz
Axa rejestruje się jako firma krypto

AXA Investment Managers, część firmy ubezpieczeniowej AXA Group uzyskała francuską rejestrację jako dostawca usług kryptowalutowych.


Od wtorku globalna firma zarządzająca inwestycjami AXA Investment Managers jest zarejestrowana jako dostawca usług kryptowalutowych we Francji. Takie informacje podaje witryna internetowa francuskiej Komisji Nadzoru Rynku Finansowego (AMF). Znaczy to, że część firmy ubezpieczeniowej AXA Group, która twierdzi, że ma 95 mln klientów w 50 krajach dołącza do takich podmiotów jak Binance, Bitstamp i Societe Generale w spełnianiu wymogów określonych przez francuskie regulacje (AML i CTF).

Dostawcy kryptowalut ścigają się, aby dokonać rejestracji w organach jeszcze przed tym jak nowe przepisy Unii Europejskiej wejdą w życie. Podmioty dotychczas zarejestrowane zostaną zwolnione z rygorów rozporządzenia w sprawie rynków aktywów kryptowalutowych (Market in Crypto-Asset, MiCA) przez dodatkowy okres, a nowo uchwalona francuska ustawa oznacza, że krajowa procedura rejestracji stanie się trudniejsza od stycznia 2024 roku.

Axa jako dostawca usług krypto

Rzecznik AXA Investment Managers stwierdził, że rejestracja jako dostawca usług kryptowalutowych będzie przydatna:

Aktywnie pracujemy nad inicjatywami, w których technologia blockchain może przynieść korzyści dla rynków kapitałowych. (…) Nie mamy żadnej strategii inwestycyjnej ani ekspozycji na kryptowaluty. Na tym etapie nie ma planu, aby mieć jakiekolwiek.

Tego samego dnia zostały zarejestrowane w AMF również dwie inne firmy, Ouro Capital i Optimisation Technologies.

Axa rejestruje się jako firma kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.