Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.09.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 8.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 8 września

Spis treści:


Celsius był niewypłacalny od 2019 roku – twierdzi regulator Vermont

Platforma kryptolendingowa Celsius Network wprowadziła w błąd inwestorów co do swojej kondycji finansowej. Firma wykorzystała token CEL do wzmocnienia swojego bilansu oraz fundusze od nowych klientów do spłacenia zobowiązań wobec tych obecnych. Takiego zdania jest Departament Regulacji Finansowej Vermont (DFR).

Czytaj więcej: Celsius był niewypłacalny od 2019 roku – twierdzi regulator Vermont


Hakerzy włamali się na konto The Sandbox na Instagramie

Hakerzy włamali się na instagramowe konto metaverse The Sandbox i w jego opisie zamieścili link phishingowy. Użytkownicy zostali poproszeni o nie wchodzenie w interakcję z profilem, dopóki projekt nie odzyska dostępu.

Czytaj więcej: Hakerzy włamali się na konto The Sandbox na Instagramie


Ethereum może stać się niezależne cenowo po Merge – uważa Chainalysis

Cena Ethereum po The Merge mogłaby stać się niezależna cenowo od innych kryptowalut. Staking sprawiłby bowiem, że drugie największe cyfrowe aktywo przypominałoby obligacje lub towary giełdowe. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Chainalysis.

Czytaj więcej: Ethereum może stać się niezależne cenowo po Merge – uważa Chainalysis


Deweloperzy BNB Chain wprowadzą na rynek rozwiązanie do skalowania

Zespół BNB Chain ogłosił uruchomienie rozwiązania zkBNB. Technologia ta poprawi doświadczenie użytkownika i parametry skalowania, w tym liczbę transakcji na sekundę.

Przychody górników BTC wzrosły w sierpniu o 12%, a ETH o 22%

Górnicy bitcoinów odnotowali łączny przychód w wysokości 684,3 mln dolarów w sierpniu, co stanowi wzrost o 12 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Górnicy drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty zarobili za miesiąc 829 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 22 procent w stosunku do lipca. Wynik z tytułu opłat i prowizji praktycznie się nie zmienił, ale jego udział w całości spadł o 4%. –> źródło: Forklog


Kryptowaluty są nadal na naszym celowniku – ostrzega szef SEC

Przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, nie schodzi z wojennej ścieżki przeciwko branży kryptowalut. Urzędnik przypomniał swoją opinię, według której większość kryptowalut obecnych na rynku to papiery wartościowe. Zdaniem Genslera pod uprawnienia agencji podlega także większość platform do handlu kryptowalutami i SEC nie zawaha się z tego skorzystać.

Czytaj więcej: Kryptowaluty są nadal na naszym celowniku – ostrzega szef SEC


Bliźniaczki z Love Island skarcone przez regulatora za reklamy kryptowalut

Brytyjski Urząd do spraw Standardów Reklamowych zwrócił uwagę na reklamę inwestycyjną, opublikowaną przez Evę i Jessicę Gale – uczestniczki brytyjskiego reality show Love Island. Na instagramowym koncie bliźniaczek, obserwowanym przez 1,7 mln użytkowników, pojawiła się zachęta do interakcji z profilem, którego właścicielka ma uczyć „jak zarabiać pieniądze na telefonie”. Regulator uznał, że reklama była nieodpowiedzialna i ostrzegł przed jej ponownym umieszczeniem.

Czytaj więcej: Bliźniaczki z Love Island skarcone przez regulatora za reklamy kryptowalut


Kanadyjska giełda kryptowalut pozywa 50 użytkowników

Przez błąd oprogramowania w 2020 roku użytkownicy kanadyjskiej giełdy kryptowalut Coinberry zyskali możliwość wypłacania bitcoinów, za które nie zdążyli jeszcze zapłacić. Usterkę wykorzystało 546 osób. Większość z nich uległa naciskom giełdy i oddała środki (łącznie 23 bitcoiny). Pozostało jednak 50 użytkowników, którzy nie chcą zwrócić 120 BTC. Platforma próbuje odzyskać środki i właśnie wytoczyła im proces. –> źródło: CoinDesk


Kryptowalutowe oszustwo na premierę nowego iPhone 14

7 września w dniu prezentacji iPhone’a 14 na YouTubie pojawił się scam typu giveaway. Nieznani sprawcy chcieli przekonać oglądających do wysłania im kryptowalut pod obietnicą odesłania im większej kwoty. Wszystko z okazji premiery nowego iPhone’a. Stream, wykorzystujący stary wywiad z CEO Apple Timem Cookiem, obserwowało kilkadziesiąt tysięcy osób. –> źródło: The Verge


GameStop ogłasza partnerstwo z giełdą FTX US

W następstwie informacji kurs GME wzrósł o prawie 12% do 26,84 USD za akcję. GameStop będzie promował FTX, zapewniając giełdzie nowych klientów. Innymi przedmiotami umowy mają być wspólne kampanie e-commerce, działania marketingowe oraz wprowadzanie kart podarunkowych FTX w wybranych sklepach spółki. –> źródło: Cointelegraph


Uniswap nie będzie wspierał nowych forków ETH

Uniswap zapowiedział, że nie będzie wspierał żadnych nowych hard forków Ethereum, które mogą pojawić się w następstwie The Merge.

sytuacja na rynku kryptowalut 8.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.