Ethereum może stać się niezależne cenowo po Merge - uważa Chainalysis | Wiadomości | CrypS.

Ethereum może stać się niezależne cenowo po Merge – uważa Chainalysis

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum 2.0 staking

Cena Ethereum po The Merge mogłaby stać się niezależna cenowo od innych kryptowalut. Staking sprawiłby bowiem, że drugie największe cyfrowe aktywo przypominałoby obligacje lub towary giełdowe. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Chainalysis.


Zbliżająca się fuzja w dniach 15-16 września spowoduje duże zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych. Przyciągną ich oczekiwane zyski na poziomie 10-15% w skali roku. Liczba ta przekroczy zyski z instrumentów finansowych, takich jak obligacje i towary.

Według Chainalysis, liczba inwestorów instytucjonalnych Ethereum (z saldami powyżej 1 mln USD w ekwiwalencie ETH) “stale rośnie” – z mniej niż 200 w styczniu 2021 roku do ~1100 w sierpniu tego roku.

chainalysis instytucje

Staking to dobra strategia?

Wzrost indeksu po The Merge w szybszym tempie potwierdziłby hipotezę, że instytucje “rzeczywiście postrzegają staking drugiej największej kryptowaluty jako dobrą strategię zysku”. Eksperci zwrócili również uwagę na rozbieżność między ceną Ethereum a jego syntetycznymi odpowiednikam.

Aktualizacja Shanghai (6-12 miesięcy po The Merge) […] pozwoli na wycofanie aktywów, zapewniając większą płynność dla graczy i czyniąc staking bardziej atrakcyjnym.

Specjaliści wspomnieli o rezygnacji z nieekologicznego wydobycia przy zmniejszeniu zużycia energii o “ponad 99%”. Zwiększy to komfort inwestorów ukierunkowanych na ESG.

Dla przypomnienia, deweloperzy Ethereum aktywowali aktualizację Bellatrix. Jest ona ostatnim krokiem przed migracją mainnetu do algorytmu Proof-of-Stake (PoS).

W kwietniu były prezes i współzałożyciel BitMEX Arthur Hayes przewidział, że Ethereum wzrośnie powyżej 10 000 USD do końca 2022 roku. Zasugerował również, że aktywo to będzie postrzegane jako obligacja towarowa.

ethereum 2.0 stakingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.