Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 6.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 6 września

Spis treści:


Netflix może wprowadzić zakaz reklamowania kryptowalut

Serwis streamingowy Netflix zabroni promowania kryptowalut w nowym planie z reklamami. Takie informacje podał Sydney Morning Herald, powołując się na własne, anonimowe źródła. Według nich ograniczenia dotkną również reklamy związane z polityką i hazardem. Rozmówcy publikacji dodali, że firma analizuje możliwość wprowadzenia zakazu reklam farmaceutyków.

Czytaj więcej: Netflix może wprowadzić zakaz reklamowania kryptowalut


Trezor i Wasabi łączą siły, by uczynić Bitcoina bardziej prywatnym

Trezor, firma stojąca za jednym z najpopularniejszych portfeli sprzętowych połączyła siły z Wasabi. Wszystko po to, aby wprowadzić usługę miksera CoinJoin do transakcji BTC na swoich urządzeniach. Oba projekty potwierdziły partnerstwo za pośrednictwem Twittera w poniedziałek. Użytkownicy będą mogli używać CoinJoin na swoich urządzeniach Trezor dla większej prywatności transakcji począwszy od przyszłego roku.

Czytaj więcej: Trezor i Wasabi łączą siły, by uczynić Bitcoina bardziej prywatnym


Eksperyment: Fałszywa piramida finansowa zbiera 100 000 USD w kilka godzin

Popularny na Twitterze badacz pod pseudonimem FatManTerra w ramach eksperymentu wymyślił fałszywy schemat inwestycyjny i w ciągu kilku godzin zebrał ponad 100 tys. dolarów w BTC.

Czytaj więcej: Eksperyment: Fałszywa piramida finansowa zbiera 100 000 USD w kilka godzin


Deweloperzy Ethereum aktywowali aktualizację Bellatrix

Zespół Ethereum aktywował aktualizację Bellatrix. Był to już ostatni etap przez przejściem głównej sieci blockchaina z alogrytmu Proof-of-Work na Proof-of-Stake.


1inch rozda 300 000 tokenów OP swoim użytkownikom

Projekt 1inch Network rozda swoim użytkownikom 300 000 tokenów OP. Zostaną one rozdzielone po równo pomiędzy 3 782 portfele aktywne w 1inch Wallet. –> źródło: Forklog


Charles Hoskinson nazywa Ethereum Classic “martwym projektem

Założyciel Cardano Charles Hoskinson skrytykował Ethereum Classic (ETC), mówiąc, że nie wykorzystał on swojego potencjału.


11% mieszkańców Dubaju zainwestowało w kryptowaluty

Dane na ten temat pochodzą z oficjalnego raportu Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Rządu Cyfrowego (TDRA) Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Według agencji kryptowaluty posiada już co dziesiąty mieszkaniec kraju.

Czytaj więcej: Dubaj: 11% mieszkańców posiada kryptowaluty


Uwaga na aplikacje Mister Phone Cleaner i Kylhavy Mobile Security

W sklepie Google Play natrafiono na dwie aplikacje roznoszące złośliwe oprogramowaniem SharkBot, które wykrada loginy do kryptowalutowych aplikacji i mobilnej bankowości. Mister Phone Cleaner i Kylhavy Mobile Security, o których mowa, zostały pobrane 60 000 razy. Kampanie SharkBota są ukierunkowane m.in. na Polskę. –> źródło: BleepingComputer


Precedens prawny w USA: wyrok za handel P2P

Według członka społeczności bitcoin kryptowalutowy handel p2p może być uznany za przestępstwo federalne, zagrożone karą od 6 do 15 miesięcy więzienia. Mark Alexander Hopkins, znany również jako Rizzn, miał zostać skazany za transakcje dokonane w 2019 roku. Nieświadomie handlował wówczas z osobą zamieszaną w nielegalną działalność, przez co znalazł się na celowniku FBI i FinCEN. Zarzucono mu nielegalne prowadzenie „biznesu polegającego na przekazywaniu pieniędzy”. –> źródło: Cointelegraph


Gate.io z licencją na Litwie

Spółka Gate Global UAB, należąca do znanej giełdy kryptowalut, uzyskała licencję dostawcy wirtualnych aktywów (VASP) na Litwie. Dzięki temu będzie mogła świadczyć regulowane usługi na terenie Unii Europejskiej. –> źródło: gate.io


Australia tworzy jednostkę policji ds. kryptowalut

Nowa jednostka została utworzona w ramach grupy Criminal Assets Confiscation Taskforce (CACT) i zajmie się analizą blockchain i przejmowaniem cyfrowych aktywów. Od 2020 roku do obecnej chwili australijska policja federalna skonfiskowała ponad 408 mln dolarów, związanych z kryptowalutowymi przestępstwami, co unaoczniło potrzebę zmian w strukturach służb. –> źródło: Forkast

sytuacja na rynku kryptowalut 6.09.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.