Eksperyment: Fałszywa piramida finansowa zbiera 100 000 USD w kilka godzin | Wiadomości | CrypS.

Eksperyment: Fałszywa piramida finansowa zbiera 100 000 USD w kilka godzin

Zerelik Maciej
piramida finansowa

Popularny na Twitterze badacz pod pseudonimem FatManTerra w ramach eksperymentu wymyślił fałszywy schemat inwestycyjny i w ciągu kilku godzin zebrał ponad 100 tys. dolarów w BTC.


FatManTerra ma ponad 101 tysięcy subskrybentów. Jest on znany jako były zwolennik Terry, który teraz aktywnie sprzeciwia się projektowi po jego upadku w maju.

5 września zamieścił tweet o rzekomym uzyskaniu dostępu do „wysokodochodowej farmy Bitcoinów” od nienazwanego funduszu i zaprosił subskrybentów do przyłączenia się do farmienia.

100 000 tys. dolarów w kilka godzin

FatManTerra celowo nie ujawnił dalszych szczegółów schematu inwestycyjnego, ale nawet bez tych informacji udało mu się w ciągu kilku godzin zebrać Bitcoiny o wartości ponad 100 tysięcy dolarów.

Chcę wysłać jasną wiadomość do wszystkich w świecie kryptowalut – każdy, kto oferuje ci łatwe pieniądze, kłamie. Influencerzy sprzedający szybkie szkolenia z tradingu lub oferujący świetne możliwości inwestycyjne oszukują cię.

FatManTerra twierdzi, że zwrócił użytkownikom wszystkie pieniądze. Dodał, że do eksperymentu zainspirowało go konto Lady of Crypto, które zostało oskarżone o promowanie wątpliwych schematów inwestycyjnych wśród 257 500 subskrybentów.

piramida finansowa
reklama
reklama