Trezor i Wasabi łączą siły, by uczynić Bitcoina bardziej prywatnym | Wiadomości | CrypS.

Trezor i Wasabi łączą siły, by uczynić Bitcoina bardziej prywatnym

Maciej Żerelik

Trezor, firma stojąca za jednym z najpopularniejszych portfeli sprzętowych połączyła siły z Wasabi. Wszystko po to, aby wprowadzić usługę miksera CoinJoin do transakcji BTC na swoich urządzeniach.


Oba projekty potwierdziły partnerstwo za pośrednictwem Twittera w poniedziałek. Użytkownicy będą mogli używać CoinJoin na swoich urządzeniach Trezor dla większej prywatności transakcji począwszy od przyszłego roku.

CoinJoin to mikser monet, który grupuje transakcje Bitcoin razem, aby ukryć ich pochodzenie. Wasabi Wallet to popularny portfel BTC wykonany przez firmę programistyczną zkSNACKs, który wykorzystuje technologię CoinJoin.

Trezor specjalizuje się w zimnych portfelach, które przechowują kryptowalutę w trybie offline. Jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania cyfrowych aktywów.

Współtwórca Wasabi Wallet, Rafe, powiedział dla portalu Decrypt, że celem jest, aby użytkownicy Trezor Suite mogli wysyłać prywatne monety bezpośrednio ze swoich portfeli sprzętowych.

Karo Zagorus, który prowadzi zarządzanie społecznością i reputacją w zkSNACKs, dodał, że partnerstwo powstało z rozmów, które rozpoczęły się w 2019 roku i stanowi „fenomenalne osiągnięcie.”

Prywatność kryptowalut jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej

zkSNACKs i osoby pracujące nad Wasabi Wallet twierdzą, że prywatność kryptowalut jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. To dlatego, że coraz większy jest rządowy nadzór – a transakcje finansowe w końcu mogą zostać wykorzystane do ścisłego monitorowania tego, co robią obywatele.

Dlatego niestrudzenie pracują nad narzędziami, które sprawiają, że Bitcoin, największe cyfrowe aktywo, jest bardziej prywatne. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, Bitcoin jest łatwo identyfikowalny i dlatego nie jest z natury anonimowy.

Miksery monet – i ogólnie prywatność kryptowalut – znalazły się w centrum uwagi od czasu, gdy rząd USA usankcjonował Tornado Cash w zeszłym miesiącu.

Departament Skarbu zakazał Amerykanom korzystania z miksera, który pozwalał użytkownikom na dokonywanie prywatnych transakcji Ethereum, ponieważ twierdził, że przestępcy używali go do prania brudnych funduszy.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.