Netflix może wprowadzić zakaz reklamowania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Netflix może wprowadzić zakaz reklamowania kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
netflix

Serwis streamingowy Netflix zabroni promowania kryptowalut w nowym planie z reklamami. Takie informacje podał Sydney Morning Herald, powołując się na własne, anonimowe źródła.


Według nich ograniczenia dotkną również reklamy związane z polityką i hazardem. Rozmówcy publikacji dodali, że firma analizuje możliwość wprowadzenia zakazu reklam farmaceutyków.

W kwietniu Netflix ogłosił uruchomienie taniej taryfy ze wsparciem dla filmów partnerskich. Przedstawiciele serwisu tłumaczyli decyzję koniecznością zwiększenia przychodów przy spadku liczby abonentów.

W lipcu internetowe kino ogłosiło, że taryfa zostanie uruchomiona we współpracy z Microsoftem. Jak podaje The New York Times, Netflix pierwotnie planował uruchomić nową wersję subskrypcji na początku 2023 roku, ale rzekomo przesunął termin na 1 listopada 2022 roku. Stanie się ona dostępna dla widzów w wielu krajach, w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Rzecznik serwisu powiedział:

Jesteśmy jeszcze na wczesnym etapie podejmowania decyzji, jak uruchomić tańszą opcję abonamentową ze wsparciem reklamowym i żadne decyzje jeszcze nie zapadły. To są w tej chwili tylko spekulacje.

Google, a blokada krypto reklam

W czerwcu 2018 roku Google zakazał reklam dotyczących kryptowalut i powiązanych z nimi treści. Później możliwe stało się promowanie usług giełd kryptowalut w USA i Japonii, ale tylko przez certyfikowane firmy.

Latem 2021 roku gigant wyszukiwania zniósł ograniczenia i pozwolił na promowanie giełd kryptowalutowych i portfeli cyfrowych wśród użytkowników z USA.

W tym samym roku Meta zmieniła swoją politykę dotyczącą wyświetlania produktów cyfrowych, aby była bardziej przejrzysta i przyjazna dla biznesu.

W lipcu 2022 roku UNCTAD, organizacja Narodów Zjednoczonych, wezwała władze gospodarek wschodzących do ograniczenia lub zakazania reklamowania kryptowalut.

netflixreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.