Netflix może wprowadzić zakaz reklamowania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Netflix może wprowadzić zakaz reklamowania kryptowalut

Zerelik Maciej
netflix

Serwis streamingowy Netflix zabroni promowania kryptowalut w nowym planie z reklamami. Takie informacje podał Sydney Morning Herald, powołując się na własne, anonimowe źródła.


Według nich ograniczenia dotkną również reklamy związane z polityką i hazardem. Rozmówcy publikacji dodali, że firma analizuje możliwość wprowadzenia zakazu reklam farmaceutyków.

W kwietniu Netflix ogłosił uruchomienie taniej taryfy ze wsparciem dla filmów partnerskich. Przedstawiciele serwisu tłumaczyli decyzję koniecznością zwiększenia przychodów przy spadku liczby abonentów.

W lipcu internetowe kino ogłosiło, że taryfa zostanie uruchomiona we współpracy z Microsoftem. Jak podaje The New York Times, Netflix pierwotnie planował uruchomić nową wersję subskrypcji na początku 2023 roku, ale rzekomo przesunął termin na 1 listopada 2022 roku. Stanie się ona dostępna dla widzów w wielu krajach, w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Rzecznik serwisu powiedział:

Jesteśmy jeszcze na wczesnym etapie podejmowania decyzji, jak uruchomić tańszą opcję abonamentową ze wsparciem reklamowym i żadne decyzje jeszcze nie zapadły. To są w tej chwili tylko spekulacje.

Google, a blokada krypto reklam

W czerwcu 2018 roku Google zakazał reklam dotyczących kryptowalut i powiązanych z nimi treści. Później możliwe stało się promowanie usług giełd kryptowalut w USA i Japonii, ale tylko przez certyfikowane firmy.

Latem 2021 roku gigant wyszukiwania zniósł ograniczenia i pozwolił na promowanie giełd kryptowalutowych i portfeli cyfrowych wśród użytkowników z USA.

W tym samym roku Meta zmieniła swoją politykę dotyczącą wyświetlania produktów cyfrowych, aby była bardziej przejrzysta i przyjazna dla biznesu.

W lipcu 2022 roku UNCTAD, organizacja Narodów Zjednoczonych, wezwała władze gospodarek wschodzących do ograniczenia lub zakazania reklamowania kryptowalut.

netflix
reklama
reklama