Dubaj: ponad 11% zainwestowało już w kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Dubaj: ponad 11% zainwestowało już w kryptowaluty

Anna Sutowicz
11% mieszkańców ZEA, w tym w Dubaju, zainwestowało w kryptowaluty.

Ponad 11% mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym Dubaju, zainwestowało już w kryptowaluty. 


Według oficjalnego raportu Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Rządu Cyfrowego (TDRA), czyli agencji regulacyjnej do spraw telekomunikacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ponad jedna dziesiąta całej populacji tego państwa posiada kryptowaluty. W ten sposób ZEA jest dziesiątym krajem na świecie pod względem inwestycji w krypto.

Dubai Multi Commodities Centre

Najbardziej znane miasto w ZEA – Dubaj jest krajowym centrum kryptograficznym, m.in. dzięki Dubai Multi Commodities Centre (DMCC), wolnej strefie przeznaczonej dla handlu i firm towarowych. Jakiś czas temu DMCC uruchomiło swoje Crypto Centre, tj. kompleksowy ekosystem dla firm kryptograficznych, które zarejestrowały już tysiące transakcji na aktywach cyfrowych i firmach kryptowalutowych.

Dubai Metaverse

Niedawno Jego Wysokość Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, opracował strategię wejścia w świat metaverse dla Dubaju. Miasto ma stworzyć ponad 40 000 miejsc pracy za pośrednictwem Web 3 do 2030 roku i dodać 4 miliardy dolarów do gospodarki Dubaju w pięć lat.

Rośnie również liczba firm z siedzibą w Dubaju akceptujących płatności kryptowalutami. Jednym z najnowszych przykładów jest Damac Properties. Według Khaleej Times, deweloper poinformował o umożliwieniu inwestorom płatności w BTC i ETH. Dostrzega potencjał kryptowalut i uznaje, że takie ułatwienie zakupów nieruchomości zrewolucjonizuje branżę.

Dubaj reguluje kryptowaluty

Dubaj zwiększa zaangażowanie w tworzenie ekosystemu przyjaznego kryptowalutom. W marcu 2022 roku władze Dubaju wykonały znaczący krok w dziedzinie aktywów cyfrowych. Wprowadziły pierwszą ustawę regulującą kwestie związane z aktywami wirtualnymi i ustanowiły organ regulacyjny dla tego sektora. Z jednej strony znaczy to, że działanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie obwarowane większą liczbą przepisów, jednak w zamian może okazać się bezpieczniejsze.

11% mieszkańców ZEA, w tym w Dubaju, zainwestowało w kryptowaluty.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.