Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.08.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.08.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 4.08.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 4 sierpnia

Spis treści:

Trudność wydobycia Bitcoina wzrosła o 1,74% – pierwszy raz od dwóch miesięcy

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność wydobycia pierwotnej kryptowaluty wzrosła o 1,74%, do 28,17 T. Liczba ta wykazała pozytywny trend po raz pierwszy od początku czerwca 2022 roku.  –> czytaj więcej


Meta rozszerzyła swój projekt pilotażowy o integrację NFT z Instagramem

Meta Corporation rozszerzyła swój pilotażowy projekt integracji niewymienialnych tokenów (NFT) z Instagramem na dodatkowe 100 krajów. W komunikacie firmy możemy przeczytać:

Dziś rozpoczynamy międzynarodową ekspansję do 100 krajów w Afryce, Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach. Ponadto obsługujemy teraz łączność Coinbase Wallet i Dapper Wallet, a także możliwość hostowania cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich emitowanych na blockchainie Flow.


Poloniex ma wspierać potencjalne forki PoW na Ethereum

Giełda kryptowalut Poloniex będzie wspierać potencjalny fork Proof-of-Work (PoW) Ethereum po połączeniu sieci głównej z Beacon Chain, zaplanowanym na wrzesień 2022 roku.


Starbucks przedstawia inicjatywę Web3

Starbucks 13 września przedstawi inicjatywę Web3 mającą na celu rozszerzenie programu lojalnościowego dla klientów. Jak podaje TechCrunch, firma zamierza zintegrować NFT i dać ich właścicielom dostęp do ekskluzywnych treści i innych przywilejów.

Starbucks ogłosił podobne plany w maju 2022 roku. W tym czasie kierownictwo tłumaczyło, że niewymienne tokeny rozszerzą postrzeganie sieci kawowej jako “trzeciego miejsca” – przestrzeni pomiędzy domem a pracą. Zarząd nie podał szczegółów inicjatywy. –> źródło: Forklog


Solana: ostatnie exploity portfeli są powiązane ze Slope

Wczorajszy exploit około 8000 portfeli SOL wiązał się z luką po stronie portfela Slope – wyjaśnił zespół Solany, powołując się na wyniki śledztwa programistycznego. Użytkownikom Slope zaleca się przenieść środki na nowe adresy z nowymi frazami seed.

– (…) dotknięte adresy zostały w pewnym momencie utworzone, zaimportowane lub użyte w aplikacjach portfela mobilnego Slope – przekazano na oficjalnym kanale SOL na Twitterze – Chociaż szczegóły dotyczące tego, jak to się stało, są nadal badane, wiadomo że informacje o kluczu prywatnym zostały nieumyślnie przesłane do usługi monitorowania aplikacji – dodano.


Portugalskie banki zamykają konta giełdom kryptowalut

Portugalia bywa nazywana kryptowalutowym rajem, jednak okazuje się, że nie jest to do końca prawdą. Lokalne giełdy krypto skarżą się na banki, które wypowiadają im umowy związane z prowadzeniem kont. Wśród dotkniętych platform znalazły się CriptoLoja, Mind the Coin i Rival Luso Digital Assets.

Jednocześnie zielone światło na prowadzenie usług związanych z kryptowalutami otrzymał portugalski BisonBank, co przyczynia się do spekulacji, że sektor bankowy eliminuje konkurencję giełd chcąc przejąć monopol nad rynkiem. –> czytaj więcej


Tinder porzuca plany związane z metaverse i tokenami

Kiepskie wyniki finansowe sprawiły, że ze stanowiskiem CEO Tindera pożegnała się Renate Nyborg. Wraz z nią ze spółki odchodzą także plany, związane z rozwojem w metaverse oraz pomysły dotyczące emisji cyfrowej waluty Tinder Coins. Firma tnie koszty i decyduje się zaczekać z ryzykownymi inwestycjami. –> czytaj więcej


Górnicy BTC hodlują największą ilość bitcoinów w historii

Według danych Cryptoquant na adresach górników znajduje się w tym momencie największa ilość bitcoinów w historii – dokładnie 1 865 272 BTC. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być oczekiwanie na poprawę sytuacji na rynku –> źródło: Watcher Guru


Chainalysis: hakerzy ukradli w tym roku 2 mld USD z mostów cross-chain

Jak donoszą analitycy Chainalysis, od początku tego roku doszło do 13 ataków na protokoły cross-chain, powodując straty oszacowane na 2 miliardy dolarów. Tym samym hacki mostów odpowiadają za 69% tegorocznych strat w sektorze krypto.


Biali hakerzy zwracają 9 mln USD do Nomad Bridge

Według raportu PeckShield tzw. etyczni hakerzy, którzy włączyli w drenowanie protokołu Nomad Bridge, zaczęli zwracać środki. Na konta projektu wróciły aktywa o równowartości 9 mln dolarów, przy szacowanych stratach rzędu 190 mln USD.


Były menager Coinbase odrzuca oskarżenia SEC

Były product manager Coinbase, Ishan Wahi, nie przyznał się do federalnych zarzutów, związanych z wykorzystywaniem informacji poufnych w handlu. SEC zarzuca mu, że wraz z kolegą i bratem dopuścił się insider tradingu, grając pod listingi kryptowalut na giełdzie. –> źródło: CoinDesk

sytuacja na rynku kryptowalut 4.08.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.