Portugalskie banki zamykają konta giełdom kryptowalutowym | Wiadomości | CrypS.

Portugalskie banki zamykają konta giełdom kryptowalutowym

Anna Sutowicz
Portugalskie banki zamykają konta giełdom krypto

Portugalia bywa reklamowana jako krypto-raj południowej Europy. Okazuje się jednak, że giełdy aktywów cyfrowych mają niemałe trudności z prowadzeniem działalności w tym kraju. Banki zamykają im konta.


Banki w Portugalii zamykają konta giełdom kryptowalutowym. W ubiegłym tygodniu, Banco Comercial Portugues, czyli największy bank notowany na giełdzie w Portugalii oraz Banco Santander – zamknęły wszystkie konta giełdy CriptoLoja z siedzibą w Lizbonie. Pedro Borges, dyrektor generalny CriptoLoja powiedział, że pożyczkodawcy nie przedstawili oficjalnego wyjaśnienia. Zapewnia, że zawsze zgłaszali podejrzane operacje:

Przestrzegano wszystkich procedur zgodności i raportowania. Teraz musimy polegać na korzystaniu z kont poza Portugalią, aby prowadzić wymianę.

CriptoLoja to jedna z pierwszych licencjonowanych giełd w regionie.

Nie tylko CriptoLoja

Co najmniej dwie inne giełdy kryptograficzne w Portugalii również zostały dotknięte zamknięciem kont bankowych. Oprócz giełdy CriptoLoja, zamknięto konta bankowe m.in. platformie Mind the Coin i Rival Luso Digital Assets.

Współzałożyciel Mind the Coin, Pedro Guimaraes twierdzi, że banki po prostu nie chcą z nimi współpracować:

Chociaż nie ma oficjalnego wyjaśnienia, niektóre banki po prostu mówią nam, że nie chcą współpracować z firmami kryptograficznymi. Rozpoczęcie działalności związanej z kryptowalutami w Portugalii jest teraz prawie niemożliwe.

Firmy kryptowalutowe na całym świecie już od dawna borykają się z otwieraniem i utrzymywaniem rachunków bankowych. Banki powołują się zazwyczaj na obawy związane z branżowymi standardami przeciwdziałania praniu pieniędzy. Mimo tego, że powodem zamknięcia kont przez portugalskie banki mogą być podejrzane transakcje, to społeczność krypto spekuluje, że na decyzje banków mógł wpłynąć niedawny upadek branży. Pojawiają się również opinie, że nagłe zamknięcie kryptowalutowych kont bankowych, może być związane z potencjalnym monopolem Bison Bank na portugalskim rynku krypto.

Portugalskie banki zamykają konta giełdom krypto
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.