Trudność wydobycia Bitcoina wzrosła o 1,74% - pierwszy raz od dwóch miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia Bitcoina wzrosła o 1,74% – pierwszy raz od dwóch miesięcy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mining bitcoina

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność wydobycia pierwotnej kryptowaluty wzrosła o 1,74%, do 28,17 T. Liczba ta wykazała pozytywny trend po raz pierwszy od początku czerwca 2022 roku.


trudność

W około dwutygodniowym okresie od poprzedniego przeliczenia średnia wartość hash rate wynosiła 201,43 EH/s. Jak podaje Glassnode, wygładzona 7-dniowa średnia ruchoma szacowana jest na 197 EH/S, czyli znacznie niżej niż szczytowa wartość z 11 czerwca (231 EH/S).

glassnode hash rate

W lipcu Bitcoin Mining Council przedstawił raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniego roku efektywność energetyczna wydobycia wzrosła o 46%, a hash rate wzrósł o 137%.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 roku publiczni górnicy sprzedali łącznie około 14 600 BTC – prawie jedną czwartą swoich rezerw.

Kopanie w Szwecji

Z kolei w połowie lipca, szwedzki minister energii Khashayar Farmanbar powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że zapewnienie energii elektrycznej dla projektów tworzących miejsca pracy, takich jak huty, jest ważniejsze niż dla górników BTC.

Szczerze mówiąc, potrzebujemy energii dla bardziej użytecznych rzeczy niż bitcoin. Górnicy bitcoinów obsługują banki energochłonnych komputerów i polegają na taniej energii elektrycznej, a nie na ludzkiej pracy.

Szwedzki rząd w zeszłym miesiącu poprosił Agencję Energetyczną o śledzenie, ile energii elektrycznej jest zużywanej na potrzeby infrastruktury cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem wydobycia kryptowalut.

Farmanbar odmówił powiedzenia, jakie środki może podjąć, aby ograniczyć górnictwo. Jednak według raportu mogą one obejmować zorganizowanie kolejności, w której nowi użytkownicy energii otrzymują dostęp do sieci, aby ci, którzy tworzą miejsca pracy, otrzymali pierwszeństwo.

Szwedzki regulator rynków w listopadzie wezwał do zakazu energochłonnego wydobycia kryptowalut, po czym w styczniu podobny komentarz wygłosił wiceprzewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych.

Emisje muszą się zatrzymać tu i teraz, a energia odnawialna musi być wykorzystywana do osiagnięcia neutralności klimatycznej w podstawowych usługach. Dlatego wzywamy do wprowadzenia zakazu stosowania energochłonnej metody miningu Proof-of-Work. Istnieją inne metody wydobywania kryptowalut, które można również wykorzystać w przypadku Bitcoina i Ethereum, które, jak się szacuje, zmniejszają zużycie energii o 99,95% przy zachowaniu ich funkcjonalności. – czytamy w dokumencie.

mining bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.