Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.08.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
Kursy kryptowalut 31.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Binance stopniowo odcina się od BUSD

Po tym, jak w lutym tego roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznała stablecoina BUSD za niezarejestrowany papier wartościowy, jego emitent – firma Paxos – podjęła decyzję o zerwaniu współpracy z Binance. Teraz giełda poinformowała, że rozpoczęła stopniowe wyciszanie go na rynku kryptowalut i zaleca wszystkim inwestorom wymianę go na innego stablecoina. Najnowszy wpis od niej zawiera garść istotnych informacji odnośnie zakończenia działalności w związku z BUSD.

Czytaj więcej: Ważne ogłoszenie Binance w sprawie BUSD

Uniswap wygrywa w sądzie i daje nadzieję za sukces w walce przeciwko SEC

Zdecentralizowana giełda Uniswap została parę lat temu wykorzystana do przeprowadzenia na niej pewnego SCAMu. Inwestorzy, którzy padli ofiarą oszustów, nie wiedząc kim oni byli, postanowili więc oskarżyć firmę Uniswap Labs i jej CEO o doprowadzenie do tego, że ci stracili swoje środki. Jednak sędzia prowadząca tę sprawę orzekła wyrok na korzyść giełdy i wskazała, dlaczego argumentacja powodów nie ma żadnego sensu. Co ciekawe, ta sama osoba będzie prowadzić rozprawę Coinbase przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jej postawa wskazuje na to, że dziwne założenia amerykańskiego regulatora zostaną również poddane pod wątpliwość przez ławę przysięgłych.

Czytaj więcej: Sukces Uniswap w sądzie. Dlaczego może być kluczowy dla sprawy Coinbase vs. SEC?

Bitcoin spadnie poniżej 15 tys. dolarów jeszcze w tym roku?

Znany analityk – Benjamin Cowen – podzielił się swoją nową prognozą dotyczącą zachowania BTC w ostatnich miesiącach tego roku. Jego zdaniem ze względu za cykliczne powtarzanie zachowania przez inwestorów w okresach poprzedzających Halving, możemy doświadczyć w tym roku jeszcze silnych spadków. Według Cowena bitcoin najlepsze miesiące w 2023 roku ma już za sobą.

Czytaj więcej: Bitcoin w tym roku już się nie podniesie? Benjamin Cowen szykuje się silne spadki

Dyszka Armstronga, czyli 10 pomysłów CEO Coinbase ku lepszemu

Dyrektor generalny giełdy Coinbase – Brian Armstrong – jest zdania, że bessa i czas panowania niedźwiedzi na rynku kryptowalut, to dobry okres, by budować. W związku z tym opublikował film, w którym przedstawia 10 pomysłów, których wdrożenie w życie i realizacja może znacznie usprawnić działanie ekosystemu Web3. Jak podkreśla, doprowadzenie każdego z nich do końca powinno być stosunkowo tanie, a pożytek z nich będzie spory dla branży. W czym zwłaszcza Armstrong dostrzega ogromny potencjał?

Czytaj więcej: 10 pomysłów na rozwój kryptowalut według CEO Coinbase

Za stworzeniem Shiba Inu kryje się więcej niż jedna osoba?

W świecie kryptowalut anonimowość stanowi jego podstawowy fundament. Nie dziwne więc, że wiele kluczowych dla tego ekosystemu postaci nie ujawniło nigdy swojej prawdziwej tożsamości, jak chociażby Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina. Innym takim przykładem jest Ryoshi, czyli postać stojąca za stworzeniem Shiba Inu. Pojawiła się nowa teoria, która rzuca nowe światło na kwestię tego, kim może być ów postać (a może nawet i dwie postacie?). Jest ona dosyć złożona i faktycznie jej autor może mieć sporo racji.

Czytaj więcej: Kim jest twórca Shiba Inu? Nowa teoria jest nawet logiczna

Co oznacza tak niski poziom BTC na giełdach?

Ilość monet pierwszej kryptowalut, jaka znajduje się obecnie na scentralizowanych giełdach (CEX-ach), jest na najniższym poziomie od 5,5 roku. Nie przekracza ona łącznie 2 mln bitcoinów. Czy to jest zapowiedź nadchodzącej hossy czy może czegoś innego? W samym sierpniu poziom ten spadł o aż 4%.

Czytaj więcej: Coraz mniej bitcoinów na giełdach. Skąd to wynika i co oznacza?

Twitter (X) będzie zbierać nasze dane biometryczne

Należący do Elona Muska serwis społecznościowy ogłosił wprowadzenie nowego regulaminu swojej polityki prywatności. Z najnowszej wersji, która wchodzi w życie od 30 września, dowiadujemy się, że platforma może rościć sobie prawa (po wyrażeniu przez nas zgody) do gromadzenia naszych danych biometrycznych. Co to znaczy? Nie wiadomo, aczkolwiek prawdopodobnie dotyczy to skanu naszej twarzy, oczu czy odcisków palców. Ku czemu to ma służyć? A otóż prawdopodobnie ku zapobieganiu powstawania fałszywych kont, za pośrednictwem których przestępcy będą chcieli się podszywać po nas celem oszukania innych użytkowników.

Źródło: Bloomberg

Bitcoin Cash rośnie ponad 13%

Euforia, jaka pojawiła się na rynku kryptowalut w związku z wygraną Grayscale w sądzie z SEC, doprowadziła do lekkiego ożywienia na wykresach topowych kryptowalut. Jednakże po zachłyśnięciu się przez inwestorów tymi doniesieniami większość cen zaczęła ponownie spadać. Wyjątkiem jest tutaj Bitcoin Cash, który w tydzień odnotował 13%wzrostu i stale jego kurs świeci na zielono. Zarówno krótkoterminowi inwestorzy, jak i HODLerzy notują zyski.

Źródło: Bitcoinist

Kursy kryptowalut 31.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.