Kim jest twórca Shiba Inu? Nowa teoria jest nawet logiczna | Wiadomości | CrypS.

Kim jest twórca Shiba Inu? Nowa teoria jest nawet logiczna

Shibarium Shiba Inu

Każda szanująca się kryptowaluta ma swojego tajemniczego twórcę (w tym momencie inwestorzy etheru patrzą na Vitalika Buterina z wielkim żalem). Np. nikt nie wie, kim był Satoshi Nakamoto. Tak samo jak nie są znane personalia założyciela Shiba Inu, znanego tylko jako „Ryoshi”. Jest jednak pewna teoria, która sugeruje, kim jest ów enigmatyczny kreator słynnego memecoina.


Kim jesteś, Ryoshi?

Sprawie przyjrzał się równie tajemniczy (bycie tajemniczym to chyba obowiązek, gdy chcesz się liczyć w krypto) użytkownik X o nicku BoringSleuth. Na swoim profilu napisał bowiem:

Kim według mnie jest Ryoshi, anonimowy założyciel SHIB?

Po takim zagajeniu sprawy tylko wyostrzył nasz apetyt na kolejne zdania:

Uważam, że jest to kombinacja 2 osób: Ryo Suzuki i Tsuyoshi Maruyama – obaj to doradcy Grupy B2C2.

Potem brnie w tę teorię dalej:

Ryo Suzuki zrezygnował z funkcji doradcy Grupy B2C2 27 kwietnia 2021 r., dokładnie tego samego dnia, w którym Tsuyoshi Maruyama został mianowany doradcą Grupy B2C2.

Nie brzmi to jak niepodważalny dowód, ale brnijmy w to wraz z BoringSleuthem dalej. Powiązanie Shina Inu z Grupą B2C2 jest bowiem szczególnie intrygujące, ponieważ jest ona obecnym animatorem rynku Robinhooda, platformy, która w pewnym momencie posiadała ponad 25% całkowitej podaży SHIB (to już jakaś wartościowa sugestia). Warto zauważyć, że pomimo tego, że większość doradców jest wymieniona na stronie internetowej firmy, zarówno Ryo, jak i Tsuyoshi nie są na niej wspomnieni. Zupełnie jakby ktoś chciał ich ukryć…

Chociaż dla wielu ten wniosek może wydawać się zbyt naciągany i możliwe, że założycielem jest po prostu Ryo (lub ktoś zupełnie inny), mówię wam wszystkim, że moje tysiące godzin badań nad blockchainem doprowadziło mnie do tego, by wierzyć, że za wieloma tokenami, giełdami itp. stoją animatorzy rynku

– dodał BoringSleuth.

Ekspert twierdzi również, że ma też dowody łączące portfel Shib Deployer bezpośrednio z projektem NFT Voxel i Vitalikiem Buterinem:

Co jeśli powiem Ci, że w 2018 r. pierwszy wychodzący ether wysłany przez wdrażającego SHIB (2 lata przed wprowadzeniem SHIB) trafił do portfela, do którego Vitalik również wysłał ETH.

A może to Neyma Jahan?

Parę miesięcy temu inny członek społeczności kryptowalut, BitBoy, sugerował, że za SHIB stoi Neyma Jahan. Wskazał na szeregu powiązań Jahana z Shina Inu.

Najbardziej zainteresowany dementuje jednak i twierdzi, że nie stoi za SHIB.

Shibarium Shiba Inureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.