Bitcoin w tym roku już się nie podniesie? Benjamin Cowen szykuje się na silne spadki | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin w tym roku już się nie podniesie? Benjamin Cowen szykuje się na silne spadki

Karolina Kropopek

Mimo niedawnego odbicia na rynku spowodowanego optymistycznymi wieściami na temat wygranej firmy Grayscale nad SEC, niektórzy eksperci wieszczą zbliżający się krach na bitcoinie.


Do grona analityków z niedźwiedzimi prognozami dla czołowej kryptowaluty należy współzałożyciel platformy oferującej ilościową analizę rynku, Into The Cryptoverse – Benjamin Cowen. 

Bitcoin może czekać na 2-cyfrowy spadek

Wspomniany ekspert oraz edukator kryptowalutowy ostrzegł swoich 786 tys. subskrybentów na YouTube’ie przed tym, że kurs BTC prawdopodobnie obierze kierunek w dół. Swoją teorię oparł na danych historycznych dot. tego, iż w każdym roku przed Halvingiem kryptowaluta ta zachowywała się w podobny sposób. 

Benjamin Cowen zaznaczył, że wątpi w to, że bitcoin przekroczy 20-tygodniową prostą średnią kroczącą (SMA) oraz utrzyma ją, jako poziom wsparcia w czwartym kwartale 2023 r. Co więcej, według sugestii tego analityka największa z wirtualnych walut do końca tego r. będzie handlowała w przedziale między ceną osiągniętą w maju 2022 r. a dolną granicą z listopada 2020 r. 

Współzałożyciel Into The Cryptoverse zaznaczył, iż pozostanie przy swoich poglądach na temat tego, że BTC spędzi około pół roku na wzrostach i pół roku na spadkach. Przypomniał on również swoją wcześniejszą prognozę na obecny r., z której wynikało, iż ruchy bitcoina będą ograniczone między poziomem 12 tys. dol., a 35 tys. dol. W jego opinii istnieje małe prawdopodobieństwo tego, aby czołowa kryptowaluta wyszła poza te granice. 

BTC nie będzie tańszy niż 12 tys. dol. 

Jednocześnie Benjamin Cowen nie wieszczy całkowitego upadku bitcoina. W jego opinii w trakcie trwającej kryptowalutowej zimy kurs BTC nie spadnie poniżej 12 tys. dol. Obecnie największa z wirtualnych walut handluje w okolicy 27,1 tys. dol. za monetę. W najczarniejszym ze scenariuszy cena bitcoina mogłaby osunąć się o około 55% od aktualnych poziomów. 

kurs-btc
Kurs BTC. Zakres 7-dniowy. Źródło: coinmarketcap.com

Według Benjamin Cowen maksimum odnotowane na wykresie BTC w lipcu br. w okolicach 31,8 tys. dol., prawdopodobnie było jego tegorocznym szczytem. Według danych on-chain Halving bitcoina odbędzie się za 246 dni przy aktualnym tempie wydobycia nowych bloków tej wirtualnej waluty. To cykliczne wydarzenie owiane jest sporymi emocjami, bowiem zwykle dochodziło po nim do osiągania kolejnych rekordów cenowych przez BTC. 

Jeżeli historia zatoczy koło, nadarzające się spadki mogą być dobrą okazją do akumulacji bitcoinów. Obecnie czołowa z kryptowalut oddalona jest o ponad 60% od swojego poprzedniego ATH. 
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.