10 pomysłów na rozwój kryptowalut według CEO Coinbase | Wiadomości | CrypS.

10 pomysłów na rozwój kryptowalut według CEO Coinbase

Coinbase podejmie walkę z SEC

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, podzielił się ze swoim odbiorcami dziesięcioma pomysłami, które jego zdaniem mają największy potencjał na rozwój w branży kryptowalut. 


W jego opinii deweloperzy mają duże szanse na to, by świetnie wykorzystać okres spadkowy na rynku do rozwinięcia tych koncepcji.

CEO Coinbase sugeruje flatcoina

Jednym z pierwszych pomysłów, którymi się podzielił, był “flatcoin”. W jego opinii byłby to zdecentralizowany stablecoin, który śledzi inflację w celu zachowania siły nabywczej swojej waluty. Armstrong wskazał, że istnieją już na rynku usługi i firmy np. Ampleforth i Truflation, które mogą potencjalnie śledzić inflację na blockchainie. Można zatem powiedzieć, że byłby to taki stablecoin indeksowany inflacją. 

Branża reklamowa

Innym ciekawym pomysłem był system “on-chain reputation”. Dzięki niemu można by przypisywać punkty odnoszące się do renomy do adresów portfeli lub nazw ENS na podstawie ich aktywności na łańcuchu. Dzięki temu mielibyśmy większą świadomość na temat tego, czy potencjalny adres należy do nowej osoby na rynku, czy już doświadczonej, która ma wyrobioną markę. Ponadto Armstrong zwrócił uwagę na potencjał “onchain ads”, czyli reklam, które byłyby opłacane na podstawie działań na blockchainie, a nie tylko na podstawie wyświetleń lub kliknięć.

Pozyskiwanie kapitału 

CEO Coinbase podkreślił również znaczenie “onchain capital formation” jako sposobu na demokratyzację zbierania funduszy dla nowych startupów i ICOs. Armstrong jest przekonany, że takie podejście miałoby potencjał do odblokowania ogromnej, ukrytej energii przedsiębiorczej na całym świecie. Dzięki temu każdy start up, czy projekt ICO, będzie mieć równe szanse pozyskania kapitału na swój rozwój. 

Prywatność i gry na blockchainie

Inne pomysły Armstronga obejmowały wprowadzenie prywatności dla transakcji na warstwie 2 oraz rozwijanie gier na blockchainie z prawdziwą własnością aktywów w formie NFT. Warto w tym miejscu podkreślić, że rynek gamingu rozwija się szybciej, niż kinematografia. To pokazuje, że istnieje w nim niezwykły potencjał, który warto odkryć przy pomocy kryptowalut. 

Podsumowanie

Armstrong zakończył swoją prezentację stwierdzeniem, że: 

Rynek w bessie jest dla budowania projektów. 

Jego pomysły mogą zainspirować nowe firmy i innowacje w ekosystemie kryptowalut, a najnowsze wystąpienie publiczne może być próbą zainteresowania zbliżającym się szczytem Coinbase Ventures Builder w Kalifornii w październiku. Czy pomysły Armstronga zainspirują nową falę innowacji w świecie kryptowalut? 

Coinbase podejmie walkę z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.