Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.05.2024]

Kursy kryptowalut 31.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 31 maja 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin powtarza bardzo wzrostowy schemat

Mimo że kurs bitcoina od dłuższego czasu porusza się w trendzie bocznym, nie oznacza to braku aktywności na tym rynku. Co więcej, CEO CryptoQuant wskazał analogię do poprzedniego cyklu, z której wynika, że za kilka miesięcy cena największej z kryptowalut będzie o wiele wyższa niż obecnie.

Czytaj więcej: Obecna sytuacja na rynku bitcoina sugeruje silny wzrost w najbliższych miesiącach

Zadłużenie USA jest zbawienne dla bitcoina

Jack Mallers jest przekonany co do tego, że kurs bitcoina w niedalekiej przyszłości wystrzeli powyżej 250 000 dolarów. Czy jest to faktycznie możliwe? W sumie tak. CEO Strike wskazał na bardzo realne czynniki, które mogą doprowadzić do zwiększenia popytu na króla kryptowalut.

Czytaj więcej: Bitcoin mocno wystrzeli w ciągu 18 miesięcy! CEO Strike wskazuje powód

Terraform Labs i Do Kwon dogadali się z SEC

Twórcy Terry doszli do porozumienia z amerykańską SEC w sprawie sprawy sądowej, którą przegrali na początku kwietnia br. Amerykański regulator domaga się, by firma z Korei Południowej zapłaciła kilka miliardów dolarów zadośćuczynienia za wyrządzone inwestorom szkody. Co będzie z byłym CEO firmy, czyli Do Kwonem?

Czytaj więcej: Terraform Labs i Do Kwon zawarli ugodę z SEC. Kursy LUNC oraz USTC wystrzeliły

Donald Trump winny korupcji! Jednak ten wyrok może mu pomóc wygrać wybory

W Stanach Zjednoczonych zapadł historyczny wyrok w sprawie byłego prezydenta kraju, który walczy o powrót do Białego Domu ponownie w roli głowy państwa. Donald Trump został oficjalnie uznany winnego zarzutom, za które grozi mu odsiadka. Co dalej z jego kampanią wyborczą? Jak zareagował powiązany z nim token MAGA?

Czytaj więcej: Donald Trump oficjalnie winny 34 zarzutów. Co dalej z wyborami prezydenckimi?

Azjatycka giełda okradziona! Największy skok od lat

Japońska giełda kryptowalut DMM Bitcoin poinformowała o dokonanym ataku na jej platformę, w wyniku którego wyprowadzono kryptowaluty warte ponad 300 milionów dolarów. Jest jeden z największych skoków w historii cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: Największy hack w tym roku! Skradziono ponad 300 mln dolarów w bitcoinie

Sytuacja dogecoina wygląda bardzo byczo

Największy z memecoinów ma przed sobą naprawdę ciekawą perspektywę do wzrostów. W ciągu ostatnich godzin doszło do jego zwiększonej akumulacji przez wieloryby, a jeden z analityków wskazał powody, które świadczą o jego nowym rajdzie.

 


Newsy z dnia 30.05


Nowe fakty w sprawie konfliktu wewnątrz OpenAI. Altman znów atakowany

Szef firmy odpowiedzialnej za ChatGPT ma więcej przeciwników niż mogłoby się wydawać. Pytanie tylko, czy to cena jego sukcesu w branży AI czy może Sam Altman sam sobie narobił tylu wrogów na własne życzenie? Powraca temat jego listopadowego zwolnienia, gdy zarzucono mu nieetyczne działania wobec reszty zarządu.

Czytaj więcej: “Sam Altman został zwolniony z OpenAI za coś innego, niż piszą media” – była członkini zarządu ujawnia nowe fakty

Koniec hype’u na memecoiny jest blisko?

Mówi się, że memecoiny to NFT obecnej hossy (w poprzedniej to właśnie niewymienne tokeny były mega hitem, których wartość aktualnie szoruje do cenowym dnie). Naczelny analityk Glassnode uważa, że obecny boom na memiczne kryptowaluty to już ostatni taki cykl, w którym można sporo zarobić na tej klasie aktywów. W dużym stopniu ma on rację, ale chyba pomija jeden ważny czynnik.

Czytaj więcej: To ostatnia taka hossa na memecoiny. Dlaczego kolejne cykle będą inne?

Mastercard wprowadza bardzo przydatne narzędzie

Kryptowaluty coraz bardziej stają się elementem codziennych transakcji przy podstawowych rozliczeniach.
Mastercard po raz kolejny ułatwia swoim użytkownikom korzystanie z cyfrowych aktywów i eliminuje konieczność znajomości pewnych standardów, by dokonywać transferu kryptowalutowych środków między kontynentami.

Czytaj więcej: Mastercard wprowadza przełomowe rozwiązanie dla rynku kryptowalut

Kursy kryptowalut 31.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.