Donald Trump oficjalnie winny 34 zarzutów. Co dalej z wyborami prezydenckimi? | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump oficjalnie winny 34 zarzutów. Co dalej z wyborami prezydenckimi?

Na naszych oczach dzieje się historia. Donald Trump, jako pierwszy prezydent w USA, został skazany w sprawie karnej. Ława przysięgłych w sądzie stanowym na Manhattanie w Nowym Jorku uznała go winnym 34 zarzutów.


  • Donald Trump uznany winnym 34 zarzutów.
  • W odpowiedzi kurs TRUMP spadł.

Donald Trump winnym

O co dokładnie chodzi w sprawie? O fałszowanie dokumentacji biznesowej, która miała miejsce w związku z ukrywaniem zapłaty za milczenie aktorki porno Stormy Daniels, z którą Trump miał rzekomo krótki romans.

Wszystko działo się w czasie kampanii wyborczej w 2016 roku. Współpracownicy Republikanina i on sam starali się zataić fakt romansu ich kandydata z kobietą. Dla republikańskiego, konserwatywnego elektoratu byłaby to zapewne wielka kompromitacja polityka. Temu właśnie Stormy otrzymała łapówkę w wysokości 130 tys. USD.

Teoretycznie Trumpowi grozi nawet rok więzienia. Pamiętajmy jednak, że o ostatecznym wymiarze kary decyduje w USA nie ława, ale sędzia. Ostateczny wyrok poznamy 11 lipca.

Wielu ekspertów twierdzi, że Trumpowi grozi w praktyce areszt domowy. W dobie internetu będzie mógł więc dalej prowadzić swoją kampanię. Zresztą historia USA zna przypadek, gdy kandydat na kongresmena prowadził swoją kampanię z więzienia. I na końcu… wywalczył mandat.

Wygrana w wyborach jest już pewna?

Paradoksalnie niektórzy uważają, że przegrana w sądzie może wzmocnić Trumpa jako kandydata. Niezależny kandydat na prezydenta Robert F. Kennedy Jr. przemawiał w czwartek na konferencji Consensus 2024 w Austin w Teksasie.

Uważam, że ostatecznie pomoże to Trumpowi

— zasugerował.

Dodał przy tym, że „nie jest fanem Trumpa”.

Podział w naszym kraju to w dużej mierze wina jego i Bidena, a to nie jest dobra rzecz dla naszego kraju

– zauważył.

Wracając jeszcze do sprawy porażki w sądzie, warto dodać, że wzmocni ona narrację Trumpa o tym, że jest prześladowany w USA i zawiązano przeciwko niemu spisek. Innymi słowy, mocniej zmobilizuje żelazny elektorat.

Obecna strategia polityków w coraz większej liczbie krajów – w tym Polsce – polega na mobilizacji najtwardszych elektoratów. Stąd paradoksalnie Trump powinien kupić ławie przysięgłych kwiaty.

Kurs TRUMP

W odpowiedzi na ostatnie rewelacje kurs tokena MAGA spadł o 35% Z kolei BODEN, memecoin inspirowany prezydentem Joe Bidenem, zdrożał o 20%.

Token MAGA
Wykres cenowy tokena MAGA. Źródło: Dexscreener.comreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.