To ostatnia taka hossa na memecoiny. Dlaczego kolejne cykle będą inne? | Wiadomości | CrypS.

To ostatnia taka hossa na memecoiny. Dlaczego kolejne cykle będą inne?

Czy warto inwestować w memecoiny?

Według głównego analityka Glassnode, Jamesa Checka, dni zarabiania dużych pieniędzy na mało znanych memecoinach podczas hossy na kryptowalutach dobiegają końca. Jeżeli więc chcesz chwalić się wnukom, że zabezpieczyłeś finansowo ich dzieci, bo za młodu kupiłeś cyfrowe żabki, misie i pieski, masz na to ostatnią szansę!


  • Analityk James Check jest zdania, że przed nami ostatnia hossa na memecoinach,
  • Powodem powyższego ma być to, że z rynku altcoinów zaczną wychodzić bogaci inwestorzy, którzy zaczną wybierać bezpieczniejsze aktywa.

To będzie ostatnia hossa na memecoina?

Skąd jednak taki pesymizm u eksperta Glassnode? I przede wszystkim podejście, że “teraz będzie inaczej“, które wcześniej zostało już tyle razy skompromitowane?

Check uważa, że grupa młodych hodlerów bitcoinów zarobi na tej hossie spore sumy pieniędzy. Tyle że w przyszłości nie będą chcieli już nimi obracać w taki sposób, jak teraz, czyli inwestując w memecoiny czy inne blockchainowe wynalazki.

Dalej dodał, że głównym źródłem popytu na “shitcoiny” do tej pory byli młodzi ludzie, którzy obecnie przechodzą z fazy “wzbogacania się” do fazy “pozostania bogatym”.

Innymi słowy, po tej hossie osiądą już na laurach i będą cieszyć się życiem, kupując kompletnie niepotrzebne, szpanerskie gadżety i przepłacając za co tylko się da.

Do tego Check uważa, że ​​społeczność inwestycyjna zmądrzała od ostatniej hossy i potrafi już oddzielić zwycięzców, takich jak bitcoin, od altcoinów, które “nie generują poważnego popytu”.

Być może nie jesteśmy zbyt daleko od ostatniego tchnienia altów

– ostrzegł.

Czy ma to ręce i nogi?

Brzmi to logicznie. Tyle że przecież na rynku kryptowalut zajdzie (lub już zachodzi) zmiana pokoleniowa, czyli wejdą na niego kolejni młodzi ludzie z podobnym nastawieniem co ich poprzednicy.

Poza tym to, że obecnie bitcoin czy ether mogą pochwalić się lepszymi wynikami na wykresie niż wiele altcoinów nadal niczego nie przekreśla.

To naturalne w tej fazie hossy. Altcoiny “ruszą” dopiero w kolejnej części. I będzie to znak, że z rynku trzeba powoli wychodzić.

Czy warto inwestować w memecoiny?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.