Terraform Labs i Do Kwon zawarli ugodę z SEC. Kursy LUNC oraz USTC wystrzeliły | Wiadomości | CrypS.

Terraform Labs i Do Kwon zawarli ugodę z SEC. Kursy LUNC oraz USTC wystrzeliły

Terra SEC ugoda

Powraca temat konfliktu prawnego południowokoreańskiej firmy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Kilka tygodni po tym, jak ława przysięgłych w USA uznała Terraform Labs winnymi oszukania inwestorów, otrzymujemy doniesienia o zawarciu przez nią ugody z SEC.


  • Terraform Labs oraz jej były CEO zgodzili się zawrzeć ugodę z amerykańską SEC. Jej warunki zostaną sfinalizowane i zatwierdzone przez sąd w dniu 12 czerwca,
  • SEC domaga się nałożenia na firmę kary w wysokości 5,3 miliarda dolarów. Do Kwon dodatkowo otrzymałby zakaz współpracy z emitentami papierów wartościowych,
  • W następstwie pojawienia się doniesień o zawarciu porozumienia kursy tokenów LUNC oraz USTC mocno wzrosły.

Twórcy Terry dogadali się z SEC

Przypomnijmy, że dniu 5 kwietnia br. firma Terraform Labs oraz jej były dyrektor generalny – Do Kwon – zostali oficjalnie uznani przez ławę przysięgłych za winnych oszukania inwestorów w kwestii bezpieczeństwa oraz stabilności ich stablecoina UST.

Powodem w sprawie była amerykańską Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która pozwała ich dopiero pół roku po załamaniu się ekosystemu Terra, który doprowadził do strat na rynku kryptowalut wycenianych na 40 miliardów dolarów.

Teraz natomiast okazuje się, że obie strony zawarły ugodę, które warunki zostaną potwierdzone do dnia 12 czerwca br.

Ludzie Gary’ego Genslera domagają się nałożenia na Terraform Labs kary w wysokości 5,3 miliarda dolarów tytułem zwrotu kosztów, odsetek od zasądzonego wyroku i kar cywilnych.

Dodatkowo wniesiono o nałożenie dożywotniego zakazu dla Do Kwona w kwestii pełnienia roli członka zarządu lub dyrektora w jakimkolwiek podmiocie emitującym papiery wartościowe.

Ponadto zażądano, by Kwon ujawnił szczegóły wszystkich posiadanych rachunków osobistych oraz aktywów. Jego prawnicy jednak odpowiedzieli, że ich klient nie zamierza tego zrobić i powołali się na jego prawo do odmowy z Piątej Poprawki przed samooskarżeniem.

Do teraz nie wiadomo, co się stanie z założycielem i byłym CEO Terraform Labs, który od marca 2023 roku przebywa w Czarnogórze, gdzie odbywa areszt domowy.

W dalszym ciągu tamtejsza prokuratura rozważa czy dokonać jego ekstradycji do USA czy może do Korei Południowej, gdzie grozi mu nawet 40 lat odsiadki.

Kursy tokenów związanych z Terrą świecą na zielono

Dwie flagowe kryptowaluty napędzające kiedyś ekosystem Terra, czyli Luna Classic (LUNC) oraz UST Classic (USTC) odnotowały wzrosty na swoich wykresach cenowych po ogłoszeniu ugody firmy z SEC.

LUNC w pierwszym momencie wzrosła o 21% po czym zaliczyła drobną korektę i zatrzymała się na poziomie 0.000120 dolara. Oznacza to, że token jest droższy o 8% niż 24 godziny temu.

Luna Classic
Wykres cenowy Luna Classic na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Kurs USTC natomiast skoczył o 29% i podobnie po chwili zanurkował zatrzymując się obecnie przy cenie 0.024288 dolara. Daje to więc poziom wyższy o 10% od wczoraj.

UST Classic
Wykres cenowy UST Classic na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

 

Terra SEC ugodareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.