Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.06.2023]

Kursy kryptowalut 30.06.2018

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Litecoin skoczy o 100% w lipcu?

Jakby tak się zastanowić, to Halving litecoina już za miesiąc, bowiem operacja ta jest zaplanowana na 2 sierpnia. Przeważnie tego typu wydarzeniu towarzyszy mocne wybicie danej kryptowaluty. Zmniejszenie nagrody dla górników LTC o połowę może okazać się katalizatorem, który tchnie nowe życie w ten ekosystem, bowiem w ciągu ostatnich 4 lat młodszy brat bitcoina nieco wypadł poza top kryptowalut. Popularny analityk –  Michael van de Poppe – wskazuje, że ta monet jednak jest już gotowa, by rozpocząć swój nowy rajd cenowy.

Czytaj więcej: Halving litecoina już za moment. Michaël van de Poppe sugeruje silne wybicie przed tym zdarzeniem

Regulacje kryptowalut na wyspach. Przeszła kluczowa ustawa

Wielka Brytania jest coraz bliżej ustanowienia własnych przepisów dot. sektora cyfrowych aktywów. Jak poinformowano, władze kraju są przychylnie nastawione do rynku kryptowalut i zależy im na jak najpełniejszej adopcji tego rodzaju finansów oraz technologii blockchain. Nie jest wykluczone, że prokryptowalutowe działania rządu Rishi’ego Sunaka przyczynią się do tego, że do Wielkiej Brytanii zaczną się przenosić firmy, które w swoich państwach mają problemy z presją regulacyjną. Ustawa wprowadzająca w życie nowe ramy prawne wobec tej branży czeka już tylko na jeden podpis.

Czytaj więcej: Ten kraj jest o krok od uchwalenia ważnych regulacji. Czy zaczną się tam zjeżdżać kryptowalutowe firmy?

Tajemnicza partnerka Changpeng Zhao komentuje problemy Binance

Postać Changpeng Zhao kojarzy praktycznie każdy obserwator rynku kryptowalut. Jednakże okazuje się, że dowodzona przez niego giełda Binance ma w swoich szeregach tajemniczą postać, która odpowiada za kluczowe sprawy, jakie zachodzą na tej platformie. Poznajcie Yi He, która dotychczas nie pojawiała się przed kamerami, ale ostatnio udzieliła wywiadu serwisowi Bloomberg. W trakcie rozmowy wypowiedziała się na temat działań regulatorów wobec branży kryptowalut i opisała swoją relacje z Zhao.

Czytaj więcej: Tajemnicza wspólniczka Changpeng Zhao zabiera głos w sprawie problemów Binance

Wall Street inwestuje w kryptowaluty. Nowa giełda uratuje rynek w USA?

W tym miesiącu w Stanach Zjednoczonych wystartowała nowa giełda przeznaczona do handlu cyfrowymi aktywami. Nazywa się EDX i jest skierowana bezpośrednio do inwestorów instytucjonalnych. Jest przy tym wspierana przez gigantów rynku finansowego. Ciekawą sprawą jest kwestia kryptowaut, które wylistowano na platformie. Wygląda na to, że ich wybór był uzależniony w pewnym względzie od działań Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w tym kraju wobec tej klasy aktywów. Jeden z altcoinów na tej giełdzie zalicza obecnie piękne rajd cenowy.

Czytaj więcej: Powstała giełda, którą wspierają giganci z Wall Street. Listowane kryptowaluty mocno zyskują na wartości

Młode projekty AI są warte już miliardy dolarów

Świat podchodzi z dużą niepewnością do sztucznej inteligencji. Chociaż wkoło wiele się słyszy o obawach dotyczących negatywnych skutków wykorzystania tej technologii, prawdą jest to, że branża ta generuje ogromny kapitał. Inwestorów projektów zajmujących się AI również nie brakuje. Ostatnio dwa startupy zamknęły swoje kolejne rundy finansowania i zostały wycenione na miliardowe kwoty.

Czytaj więcej: Branża AI przyciąga wielkie pieniądze. Ten startup jest już warty 1 miliard dolarów

Proces Coinbase vs. SEC może się zakończyć szybciej już zakładano

Amerykańska giełda kryptowalut tocząca batalię prawną z tamtejszą Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zastosowała całkiem kreatywny manewr, który możne znacznie płynąć na przebieg całego konfliktu w sądzie. Firma wydaje się mieć mocne zaplecze w postaci prawników, którzy dokładnie analizują wszystkie aspekty nadające się do wykorzystania w obronie przed regulatorem. SEC zostało mocno przyciśnięte teraz do ściany i wydaje się, że komisarze Genslera się tego nie spodziewali.

Czytaj więcej: Coinbase zaskoczyło SEC. Kreatywna strategia firmy szybko zakończy gorący proces sądowy?

160 dyrektorów korporacji podpisuje list do UE w kwestii regulacji AI

Europejscy prawodawcy pracują nad stworzeniem ram regulacyjnych dot. wykorzystani sztucznej inteligencji na terenie Starego Kontynentu. Chociaż proponowana przez EU ustawa nie spotkała się z ogólnym sprzeciwem opinii publicznej, to pojawiły się sugestie, że pewne przepisy mogą finalnie negatywnie odbić się na rozwoju innowacyjnych technologii. W związku z tym dyrektorzy takich firm, jak Renault oraz Meta podpisali specjalny list kierowany do ustawodawców.

Źródło: Reuters 

Vitalik Buterin wspiera swoich konkurentów w burzliwym okresie

Współtwórca Ethereum podczas niedawno przeprowadzonej sesji dyskusyjnej na Twitterze odniósł się do sytuacji, w której SEC zakwalifikowało takie topowe projekty altcoinowe, jak Solana, jako papiery wartościowe. Deweloper wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu, w jaki amerykański regulator rozprawia się z branżą kryptowalut. Pokornie stwierdził, że nawet gdyby ETH wygrało wojnę rynku cyfrowych aktywów, ale kosztem innych tokenów, nie byłoby by to honorowe zwycięstwo.

SEC odpowiada na zalew wniosków o Bitcoin ETF

W ciągu ostatnich dwóch tygodni otrzymaliśmy multum doniesień odnośnie wyścigu, jaki rozpoczął się w celu uzyskania historycznej zgody na utworzenie funduszu Bitcoin spot ETF. Nadzieje na to, że w końcu któryś z gigantów rynku zarządzania aktywami otrzyma zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na stworzenie tego instrumentu finansowego, mocno napędziły bycze nastroje na społeczności BTC. Teraz, gdy już siódmy podmiot, czyli Fidelity, oficjalnie złożył swoje podanie do komisji, ta odniosła się publicznie do całej sprawy. Jednakże okazuje się, że pozytywny nastrój i nadzieje na zmianę postawy regulatora mogą zaraz zniknąć. Komisja stwierdziła bowiem w najnowszym raporcie, że nadesłane zgłoszenia są niewystarczające.

Źródło: Wall Strett Journal

Kursy kryptowalut 30.06.2018reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.