Halving litecoina już za moment. Michaël van de Poppe sugeruje silne wybicie przed tym zdarzeniem | Wiadomości | CrypS.

Halving litecoina już za moment. Michaël van de Poppe sugeruje silne wybicie przed tym zdarzeniem

Redaktor: Albert Czajkowski
litecoin-ltc

Kryptowaluta, która zyskała miano “cyfrowego srebra” przejdzie w tym roku swój kolejny Halving. Znany analityk rynku wirtualnych aktywów spekuluje, że litecoin dozna silnego wzrostu cenowego jeszcze przed tym wydarzeniem.


Zgodnie z wyliczeniami blok LTC o numerze 2 520 000 powinien zostać wydobyty w dniu 2 sierpnia 2023 roku. Data ta może nieco się zmienić ze względu na wahania hashrate’u sieci. 

Litecoin może doświadczyć rajdu w najbliższym czasie

Mechanizm kryptowaluty LTC oparty został na kodzie BTC, aczkolwiek z pewnymi “ulepszeniami”. Przez to cechuje ją kilka podobieństw względem sieci Bitcoina. Obie te wirtualne waluty przechodzą tzw. Halving. W jego ramach nagroda, jaką otrzymują górnicy za wydobycie nowych bloków, jest zmniejszana. Przez to nowe monety pojawiają się na rynku wolniej, co sprawia, że ich podaż dostępna w obiegu staje się bardziej ograniczona. 

W przypadku sieci Litecoina, Halving przeprowadzany jest co każdy 840-tysięczny wydobyty blok LTC. Kryptowaluta ta ma już za sobą dwa takie wydarzenia – pierwsze zostało przeprowadzone w 2015 r., a kolejne w 2019 r. Co ciekawe, w przypadku tego drugiego terminu, kurs LTC został pobudzony jeszcze przed Halvingiem, aby doznać w późniejszych miesiącach osłabienia. 

Zdaniem popularnego analityka, za którym podąża na Twitterze 659,5 tys. osób, litecoin wygląda tak, jakby szykował się do wybicia. Michaël van de Poppe uznał, że LTC śledząc ruchy BCH, a przy tym może on zwiększyć swoją wartość aż 2-krotnie!

Kurs LTC rośnie o blisko 20% w ciągu doby

Ostatnie 24 godziny były dość owocne dla litecoina. Projekt ten zwiększył swoją wartość aż o 19,5%, według danych pochodzących od platformy CoinMarketCap. W trakcie pisania tego tekstu za jednego LTC trzeba zapłacić około 102,09 dol. Według prognoz od Michaëla van de Poppe możliwe, że niedługo zobaczymy cenę kryptowaluty litecoin w pobliżu ponad 200 dol. za jedną monetę. 

ltc-kurs
Wzrost kursu LTC w zakresie dobowym. Źródło: coinmarketcap.com

Należy przypomnieć, że swoje ATH wspomniana kryptowaluta odnotowała na poziomie 412,96 dol. Doszło do tego 10 maja 2021 r. Od tamtego czasu potaniała ona więc o ponad 75%

Warto mieć na uwadze to, iż nie wiadomo, jak zareaguje kurs LTC na Halving. Choć wielu inwestorów liczy na wzrosty cenowe, w rzeczywistości nie są one pewne. W przypadku poprzednich Halvingów litecoina kurs nie reagował bowiem w ten sam sposób. Więcej o charakterystyce, historii i poprzednich cyklach litecoina przeczytacie w tym artykule.

litecoin-ltcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.