Coinbase zaskoczyło SEC. Kreatywna strategia firmy szybko zakończy gorący proces sądowy? | Wiadomości | CrypS.

Coinbase zaskoczyło SEC. Kreatywna strategia firmy szybko zakończy gorący proces sądowy?

Coinbase podejmie walkę z SEC

Amerykański regulator rynku papierów wartościowych przedstawi swoją odpowiedź na obronę prawną giełdy kryptowalut 13 lipca br.. Kreatywna taktyka obrana przez Coinbase doprowadziła do tego, że rozprawa sądowa rozpocznie się znacznie wcześniej, niż oczekiwano.


Zgodnie z nakazem sądowym wydanym w czwartek (tj. 29 czerwca br.) Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych będzie musiała odpowiedzieć na pisma złożone przez Coinbase jeszcze w pierwszej połowie przyszłego miesiąca. 

SEC postawione pod ścianę przez Coinbase

Według znanego kryptowalutowego przedsiębiorstwa notowanego na Nasdaq wiele altcoinów wymienionych w pozwach przez amerykańskiego regulatora rynku papierów wartościowych wykracza poza zakres kompetencji SEC. W odpowiedzi na oskarżenia złożone przez ten organ w sądzie firma Coinbase przedstawiła liczne argumenty związane z obroną, a także stwierdziła, iż nadużywa on swojej władzy.

Kryptowalutowe przedsiębiorstwo przystąpiło ofensywnie do ataku na SEC. Giełda ta chciałaby jak najszybciej rozwiązać tę sprawę przed sądem oraz uzyskać jasne odpowiedzi od regulatora, które rozwiałyby wszelkie wątpliwości związane z kryptowalutami. Coinbase stanowczo nie zgadza się ze stanowiskiem SEC, które najchętniej uznałoby wszystkie wirtualne waluty poza bitcoinem (BTC) za papier wartościowy. 

Wspomniana platforma obrała “kreatywną” strategię, która pomogła jej przyśpieszyć sprawę sądową, poprzez złożenie wniosku o wydanie wyroku w sprawie pism procesowych na 40 dni przed wyznaczonym terminem. Giełda ta chce zmusić SEC do zajęcia oficjalnego stanowiska wobec kryptowalutowych aktywów.

Sprawy ciągnące się latami

Przykład sporu między Ripple Labs a SEC, który trwa od grudnia 2020 r., pokazuje, że tego typu potyczki mogą trwać przez długi czas. Amerykański regulator oskarżył XRP o bycie papierem wartościowym, przy czym do dziś sprawa ta nie została rozstrzygnięta

Obecny r. może być jednak kluczowy. Firmy z branży wirtualnych walut jednoczą się, aby walczyć z atakiem ze strony SEC. Zgodnie z zasadami komisja ta będzie musiała złożyć w sądzie odpowiedź na obronę Coinbase do 3 lipca br.. Regulator ten poprosił o przesunięcie tego terminu o 3 dni robocze, ze względu na weekend. Sąd przystał na tę prośbę, obok jednak przesunął konferencję przedprocesową z 24 sierpnia br. na 13 lipca br. Pojęcie konferencji przedprocesowej odnosi się do wniosku złożonego przez prokuratora lub obrońcę, w którym to zwraca się on do sądu o podjęcie decyzji w określonej sprawie przed rozprawą.

Coinbase podejmie walkę z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.