Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.11.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 28.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 28 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Były CEO Binance ma już fajny pomysł, co ze sobą dalej zrobić

Jak wiadomo, Changpeng Zhao do najbiedniejszych nie należy i nawet nie będąc już szefem Binance nadal może pochwalić się statusem miliardera. Teraz poinformował, czym w ostatnim czasie zainteresował się na tyle, że chciałby zainwestować w ten sektor część swojej fortuny.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao ma pomysł na nowy biznes. Czym będzie się zajmował po odejściu z Binance?

Rosja chce mieć sztuczną inteligencję na własność

Termin ”rosyjska technologia AI” już budzi w nas nutkę niepokoju, a co dopiero, gdy ma zostać stworzona specjalnie na zamówienie Władimira Putina… Prezydent Rosji twierdzi, że kraj ten musi posiadać specjalną sztuczną inteligencję, którą będzie mieć na własność. Wskazał także przykład, do czego już teraz AI przydaje się w jego państwie.

Czytaj więcej: Władimir Putin wykorzysta AI do walki z Zachodem!

Kurs tokena od Tornado Cash spadł w 24h o ponad 50%

Binance usunie ze swojej platformy topowy kryptowalutowy projekt, który jakiś czas temu stał się symbolem walki o wolność użytkownika zapewnianą przez decentralizację. Giełda nie podała konkretnego powodu tej decyzji, tylko przedstawiła jej nieco wymijające uzasadnienie. W każdym razie, kurs TORN poleciał mocno w dół.

Czytaj więcej: Binance usunie popularny token! Jego kurs spadł w dobę o ponad 50%

Wieloryby skupują XRP oraz ADA

Wieloryby skupują kolejne altcoiny, na rynek wpływa najwięcej kapitału od dwóch lat, a wskaźniki pokazują na silną chciwość wśród inwestorów. Jest byczo, tak więc wszystko wskazuje na to, że hossa jest już za rogiem.

Czytaj więcej: Te 2 altcoiny nie były tak pożądane przez byki od czasu ostatniej hossy

Kiedyś to było… czyli początki miningu BTC i kopanie na prostym laptopie

Wracamy z kolejną częścią naszego cyklu ”historia kryptowalut” i tym razem mamy dla Was trochę informacji dot. tego, jak wyglądały początki kopania bitcoina. Wiedzieliście, że kiedyś można było spokojnie zgarnąć 100 BTC jednego dnia za pomocą jednego laptopa? A teraz tego typu działalność wiąże się z niesamowicie wysokimi kosztami. Swoimi anegdotkami dot. działania w tym sektorze podzieliło się również dwóch specjalistów zajmujących się zawodowo miningiem, za co bardzo jesteśmy im wdzięczni.

Czytaj więcej: Historia kryptowalut: Mining, czyli jak kopać 100 BTC dziennie na laptopie

Arthur Hayes wskazuje, co jeszcze może podbić hossę na kryptowalutach

Założyciel i były dyrektor generalny giełdy BitMEX kolejny raz dzieli się swoimi obserwacjami i refleksjami dotyczącymi szeroko pojętego krajobrazu makroekonomicznego. A jak wiadomo, Hayes coś na ten temat do powiedzenia ma i głupot w Internecie nie pisze. Teraz przedstawił sytuację, która może doprowadzić do tego, że jeden kraj zacznie obniżać znaczenie gospodarki drugiego, a na tym wszystkim mocno skorzysta jeszcze bitcoin. Jak to ładnie ubrał w słowa, ”będzie to oliwa do ognia nowej hossy”.

Źródło: CryptoHayes.SubStack

Twórca Cardano nieco odleciał i twierdzi, że bitcoin jest scentralizowany

Charles Hoskinson w ostatnim czasie wygłasza momentami naprawdę dziwne teorie lub krytykuje wiele postaci ze społeczności kryptowalut za rzeczy, o które ciężko się w sumie przyczepić. Teraz w dosyć napiętym tonie zwrócił się do wszystkich obserwujących go osób, by wytłumaczyły mu, dlaczego niby bitcoin nie jest papierem wartościowym i na jakiej podstawie można uznać go za zdecentralizowany system. Programista trochę poprzeklinał na wizji, a potem spotkał się z odpowiedzią na swoje pytanie ze strony Adama Backa, który mu wyjaśnił dobitnie, jaka jest różnica między BTC, a ETH czy ADA. Hoskinson trochę się burzył i przy okazji posprzeczał z innymi użytkownikami na X.

Buterin ma plan, jak powstrzymać AI przed przejęciem kontroli nad światem

Vitalik Buterin podzielił się za to ze swoimi followersami pewną wizją, która dotyczyła tego, że sztuczna inteligencja mogłaby kiedyś wybić gatunek ludzki i nawet ”na Marsie nie byłoby przed nią schronienia”. Ta apokaliptyczna perspektywa jest oczywiście jedną z możliwych opcji, a twórca Ethereum uważa, że korzystając ze specjalnych interfejsów tworzących połączenie na linii mózg-komputer (BCI) możliwe jest zapewnienie ludziom większej kontroli nad decyzjami podejmowanymi przez sztuczną inteligencję.

Kursy kryptowalut 28.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.