Changpeng Zhao ma pomysł na nowy biznes. Czym będzie się zajmował po odejściu z Binance? | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao ma pomysł na nowy biznes. Czym będzie się zajmował po odejściu z Binance?

Changpeng Zhao nowy biznes

Założyciel i były dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut nie zamierza zajmować się odcinaniem kuponów z wieloletniej harówki na rzecz rozwoju swojego miliardowego biznesu. Zhao podzielił się informacją, na czym chciałby się skupić w najbliższym czasie.


Mija równy tydzień od przekazania informacji przez najbogatszego człowieka z branży kryptowalut, że w następstwie ugody z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości rezygnuje z roli CEO Binance. W nieco dłuższym oświadczeniu, jakie Changpeng Zhao zaprezentował na X, wspomniał o tym, że przez ostatnie 6 lat praktycznie w ogóle nie wyłączał telefonu i nie mam ani jednego dnia wolnego.

Jest to dosyć wiarygodna informacja i jesteśmy w stanie w to uwierzyć. Co by nie mówić, założyciel Binance zasłużył na chwilę odpoczynku, by skupić się na sobie i zadbaniu o swoje potrzeby.

Ten jednak nie zamierza teraz jedynie pławić się w luksusach, na które zdecydowanie go stać, oraz czekać aż zakończy się okres trwania zakazu dot. jego udzielania się w pracy Binance (ten ma trwać przez około 3 lata).

Dziś bowiem Zhao podzielił się na X informacją, jakim sektorem zamierza się bardziej zainteresować oraz zainwestować w niego swój kapitał. Otóż nowym obiektem jego działań będzie łączenie kryptowalut z branżą biotechnologii.

Były CEO Binance ma plan na siebie

Jak napisał dziś na X, ostatnio sporo czytał o biotechnologii, co skłoniło go do głębokich refleksji, jak wykorzystać kryptowaluty do finansowania tego sektora.

Nie od dziś wiadomo, że Changpeng Zhao stawia sobie za cel napędzanie innowacji dzięki tej klasie aktywów, czego wielokrotnie otrzymywaliśmy przykłady w postaci wspierania różnych działań przez Binance.

Kryptowaluty mogą stanowić nową formę finansowania działań naukowych, przez co znacznie przyśpieszą ich rozwój i otrzymywanie pożądanych rezultatów. Zwróćmy w tym miejscu uwagę na ich zdecentralizowany charakter, dzięki któremu krajobraz finansowania tego typu przedsięwzięć, za którymi stoją mniejsze grupy badawcze, będzie o wiele bardziej płynnie realizowany.

Pozyskiwanie funduszy na rozwój innowacji biotechnologicznych dzięki takim rozwiązaniom, jak chociażby zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) może prowadzić do sprawiedliwego podziału kapitału o oparciu o konsensus danej społeczności.

To natomiast mogłoby znacznie usprawnić poprawę dbania o potrzeby podmiotów badawczych. Co za tym idzie, sektor ten otrzymałby solidną alternatywę wobec tradycyjnych form finansowania. Te natomiast nie zawsze koncentrują się na priorytetowych kwestiach, które wymagają opracowania rozwiązań naukowych na dany problem.

Changpeng Zhao nowy biznesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.