Te 2 altcoiny nie były tak pożądane przez byki od czasu ostatniej hossy | Wiadomości | CrypS.

Te 2 altcoiny nie były tak pożądane przez byki od czasu ostatniej hossy

Redaktor: Albert Czajkowski
Te 2 altcoiny nie były tak pożądane przez byki od czasu ostatniej hossy Ripple [XRP]

Kryptowaluty XRP i cardano (ADA) nie cieszyły się takim powodzeniem inwestorów od dawna. Na ich rynki w ostatnich dniach wpłynęło kolejno: 0,2 miliona USD i 0,6 miliona USD.


Cardano i XRP działają na kapitał inwestorów jak magnes

Warto zauważyć, że jest to największy tygodniowy napływ kapitału w ciągu dziewięciu tygodni. Wywołany jest zapewne oczekiwaniem rynku na uruchomienie ETF-ów na cenę BTC w USA, ale i innymi byczymi czynnikami. Wielkimi krokami zbliża się halving, a i Fed może za parę miesięcy zacząć obniżki stóp procentowych. Wszystko to skłania inwestorów do przygotowywania się na hossę na rynku.

Co ważne, napływ kapitału ma miejsce nie tylko w przypadku kryptowalut, które mogą otrzymać wkrótce wsparcie w postaci ETF-ów – bitcoina i etheru – ale też innych cyfrowych aktywów.

XRP i ADA odnotowały największy od dawna napływ kapitału. W samym zeszłym tygodniu na ich rynki wpłynęło kolejno: 0,2 miliona USD i 0,6 miliona USD. To dobre wyniki, choć nie mogą się równać temu, co dzieje się na rynku czołowych kryptowalut.

W zeszłym tygodniu na bitcoinowy parkiet wpłynęło aż 312 milionów USD. W tym okresie na rynek Ethereum napłynęły 34 miliony USD. Tak dobrze nie było od miesięcy.

Wieloryby na zakupach

Powróćmy jednak do XRP i ADA. Dziś 1 XRP kosztuje 0,6 USD, co przekłada się na spadek o 1,8% w skali tygodnia i 1% od wczoraj. To symboliczne korekty. Cardano kosztuje z kolei 0,37 USD. Od wczoraj kurs spadł o 3%, zaś w skali 7 dni o 2,9%.

Ciekawiej sprawa wygląda, gdy przeanalizujemy dane on-chain. Wieloryby kupiły ostatnio aż 11 milionów XRP. Podobne zjawisko widać na rynku cardano. Na aż 166 470 portfeli wpłynęło niedawno 4,88 miliarda ADA. I tu “grubasy” są na shoppingu.

Według Alego, analityka z rynku kryptowalut, ADA może wkrótce powalczyć o nowe roczne maksima. Nadal możliwy jest jednak spadek do 0,34 lub 0,33 USD.

Nastroje na rynku, mimo korekt, są dobre. Bitcoin Fear and Greed Index pokazuje 68, czyli chciwość.

Indeks strachu i chciwości ETH pokazuje 61, czyli także chciwość.

Te 2 altcoiny nie były tak pożądane przez byki od czasu ostatniej hossyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.