Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.08.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 28.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 28 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


OnlyFans zainwestowało 20 mln USD w ether

Okazuje się, że popularna platforma subskrypcyjna dedykowana dorosłym internautom ze względu na jej erotyczny charakter ma więcej wspólnego z ekosystem Ethereum niż myślano. Otóż, przy okazji gdy ”twórcy” oferujący swoje ”portfolio” zaczęli pojawiać się w innym serwisie – Friend.tech – to spółka macierzysta dowodząca OnlyFans – Fenix ​​International – ujawniła w swoim raporcie finansowym, że w latach 2021-2022 zainwestowała ponad 19 mln dolarów w drugą największą kryptowalutę pod względem marketcapu. To tylko pokazuje skalę adopcji cyfrowych aktywów, bowiem kolejne firmy ujawniają swoją ekspozycje na nie.

Czytaj więcej: Popularny serwis dla dorosłych ujawnił, że jest inwestorem Ethereum

Binance pomaga rozbić grupę terrorystów z ISIS

Najpopularniejsza na świecie giełda kryptowalut przyczyniła się do wyśledzenia i aresztowania wysokich rangą działaczy salafickiej organizacji terrorystycznej ISIS. Przechwycono ich kanały komunikacji na Telegramie i adresy kryptograficzne, którymi otrzymywali środki na prowadzenie swoich działań.

Czytaj więcej: Binance pomogło w uchwyceniu bojowników ISIS

Restart Shibarium. Kursy tokenów nadal na czerwono

Po 11 dniach udało się przywrócić poprawne działanie publicznej sieci Shibarium, czyli warstwy 2 blockchaina Ethereum, za którą stoją twórcy Shiba Inu. Jego debiut okazał się niestety porażką już pierwszego dnia, bowiem po kilku godzinach produkcja nowych bloków uległa awarii, a w sieci zostało zablokowanych kilka milionów dolarów należących do użytkowników. Chociaż sieć już działa poprawnie, to powiązane z nią tokeny nadal notują spore spadki.

Czytaj więcej: Shibarium znów działa. Jak zareagowały kursy SHIB, BONE i LEASH?

Nadchodzi ”globalny reset ekonomiczny”? Niedźwiedzia prognoza BTC

Znany analityk pracujący dla Bloomberg Intelligence – Mike McGlone – po raz kolejny w ostatnim czasie dzieli się swoimi negatywnymi prognozami dot. rynku bitcoina. Teraz podczas udzielonego wywiadu dla Kitzo News ostrzegał, że takie czynniki, jak otwarcie się Hongkongu na cyfrowe aktywa czy polityka amerykańskiej Rezerwy Federalnej, znacznie osłabią ten sektor, a zwłaszcza ucierpi na tym bitcoin. Jednakże może być jeszcze dobrze, bowiem McGlone twierdzi również, że po tym silnym niedźwiedzim okresie pierwsza kryptowaluta rozpocznie swój nowy rajd po 100 tys. dolarów. Jak do tego ma dojść?

Czytaj więcej: Bitcoin po 10 tys. dolarów? Mike McGlone zapowiada ”globalny reset ekonomiczny”

Susza zatrzymała pracę górników BTC

Problemy klimatyczne, z jakimi mierzy się coraz więcej krajów na świecie, odbijają się również na rynku wydobywczym kryptowalut. Przykładem tutaj dotychczas był Iran, w którym górnicy musieli często wyłączać swoje koparki ze względu na braki dostaw prądu, co było spowodowane ekstremalnymi upałami. Teraz za to w Laos, państwie położonym na Półwyspie Indochińskim, odcięto w całości branżę miningu od prądu. Jest to spowodowane potężną suszą z jaką mierzy się ten region. Dodatkowym problemem jest to, że większość energii w tym kraju było produkowane przez elektrownie wodne.

Czytaj więcej: Górnicy kryptowalut odcięci od prądu w wyniku suszy

Były altcoiny i staking, teraz czas na NFT. SEC oskarża Impact Theory

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła firmę Impact Theory o handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi w postaci niewymiennych tokenów (NFT). Kolekcja ”Founder’s Keys” pojawiła się na rynku w 2021 roku i do dziś tokeny są dostępne do kupienia na takich platformach, jak OpenSea. Teraz w wyniku zawartej ugody z regulatorem, firma musi wycofać je z obiegu, zapłacić grzywnę finansową i zwrócić środki inwestorom.

Źródło: Crypto Briefing

Społeczność kryptowalut uśmierca Friend.tech

Sprawdzają się prognozy wielu osób z branży kryptowalut dotyczące szybkiego zakończenia działalności przez zdecentralizowaną platformę społecznościową (DeSo), jaką jest Friend.tech. Minęły trzy tygodnie od jej startu i już możemy odnotować silne spadki wolumenu obrotu dobrami, jakie oferował sen serwis w postaci ”udziałów”, które upoważniały do kontaktu ze znanymi osobistościami. Poziom transakcji w ciągu ostatniego tygodnia spadł bowiem o 90%. Społeczność Crypto Twittera uznała już projekt za martwy, a dane od kilku platform analitycznych wskazują, że jest mała szansa na dalsze działanie Friend.tech

Ethereum ma obecnie najniższe opłaty od pół roku

Jak wynika z danych dostarczanych przez IntoTheBlock, obecnie opłaty transakcyjne w sieci Ethereum są na najniższym poziomie od sześciu miesięcy. Również i wskaźnik opłat całkowitych, którzy mierzy łączną dzienną kwotę opłat transakcyjnych, jakie użytkownicy sieci muszą uwzględnić przy wykonywanych transferach oznacza, że blockchain ten ostatnio cieszy się dosyć małą aktywnością.

Kursy kryptowalut 28.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.