Popularny serwis dla dorosłych ujawnił, że jest inwestorem Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Popularny serwis dla dorosłych ujawnił, że jest inwestorem Ethereum

shanghai

OnlyFans to znany brytyjski serwis dla dorosłych, który postanowił zainwestować swoje nadwyżki budżetowe w ether. 


Według oficjalnych dokumentów finansowych, spółka zakupiła ether o wartości 19,889 milionów dolarów. Niestety, wartość tej inwestycji spadła, prowadząc do straty w wysokości 8,455 milionów dolarów w listopadzie 2022 roku. Czemu akurat wybrała tę kryptowalutę? Jak taka decyzja wpływa na branżę krypto? O tym poniżej!

Dlaczego ether?

Inwestycja w ether jest częścią strategii dywersyfikacji aktywów firmy. Bez wątpienia – w chwili obecnej ETH jest coraz częściej postrzegane jako atrakcyjny składnik majątku ze względu na jego potencjał informatyczny i finansowy. Wiele osób uważa, że kryptowaluta ta jest odporna na inflację i może chronić kapitał przed potencjalną stratą. Stąd też OnlyFans prawdopodobnie dlatego wybrało tę kryptowalutę. 

OnlyFans i NFT

To nie pierwszy raz, gdy OnlyFans angażuje się w świat kryptowalut. W lutym 2022 roku platforma wprowadziła funkcję, która pozwala użytkownikom wykorzystywać zweryfikowane NFT jako zdjęcia profilowe. Co więcej, firma pozwala na korzystanie tylko z NFT stworzonych wyłącznie na blockchainie Ethereum. To pokazuje, że patrzy ona na projekt nie tylko w aspekcie kryptowalutowym, lecz bardziej informatycznym i technologicznym. 

Wyniki finansowe i wpływ na branżę

W ciągu ostatnich 12 miesięcy OnlyFans osiągnęło przychody przekraczające 1 miliard dolarów! Jednocześnie przyciągnęła do siebie ponad 50 milionów nowych użytkowników i ponad milion nowych twórców treści. Konsumenci wydali na platformie ogromną sumę 5,5 miliarda dolarów. Inwestycja w ether przez OnlyFans może być znakiem, że coraz więcej dużych spółek z różnych sektorów zaczyna dostrzegać potencjał cyfrowych aktywów i technologii blockchain. 

Podsumowanie

Właściciel OnlyFans inwestuje w kryptowaluty, podążając za przykładem firm jak MicroStrategy, Tesla i SpaceX. MicroStrategy, jako pierwsza spółka na giełdzie, zainwestowała w bitcoiny w 2020 roku. Obecnie są one warte 4 mld dolarów. Firma odnotowała jednak stratę na poziomie 24,1 mln dolarów w drugim kwartale z uwagi na niestabilność kursów kryptowalut.

Tesla zakupiła bitcoiny za 1,5 mld dolarów w 2021 roku, ale sprzedała 75% swoich aktywów w roku następnym z powodu obaw o płynność. Jak widać, firmy z różnych branż kupują krypto. Inwestycja OnlyFans w Ethereum jest znaczącym krokiem dla platformy i może mieć szerokie implikacje dla całego sektora. Ostateczny wpływ tej decyzji pozostaje jednak niejasny i będzie zależał od przyszłych ruchów firmy oraz ogólnej sytuacji na rynku krypto. 

shanghaireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.