Shibarium znów działa. Jak zareagowały kursy SHIB, BONE i LEASH? | Wiadomości | CrypS.

Shibarium znów działa. Jak zareagowały kursy SHIB, BONE i LEASH?

shibainu-shib

Shibarium to warstwa 2 blockchaina, stworzona przez twórców memecoina Shiba Inu. Mimo ostatnich zawirowań –  ogłosiła ponowne otwarcie możliwości wypłat za pośrednictwem swojego mostu do Ethereum


Informacja ta następuje po tym, jak zespół tymczasowo zawiesił działanie zarówno głównej sieci Shibarium, jak i mostu, powołując się na problemy ze skalowalnością. Niestety powyższe perturbacje doprowadziły do zablokowania milionów dolarów, które należały do użytkowników sieci. Czy sytuacja jest opanowana? 

Powody zamknięcia i reakcje społeczności

Główna sieć Shibarium została uruchomiona 16 sierpnia, ale szybko została wstrzymana. Zespół tłumaczył tę decyzję “masowym napływem transakcji” i zapewnił użytkowników, że odzyskają pełen dostęp do swoich środków, gdy tylko sieć znów zacznie działać. Przez kilka dni użytkownicy Shibarium nie mogli wypłacać swoich aktywów, co wywołało powszechne niepokoje w społeczności. 

Most i sieć główna znów działają

Dziś zespół potwierdził, że zarówno główna sieć, jak i most są już w pełni funkcjonalne. Według oficjalnego komunikatu, użytkownicy mają możliwość dokonywania wypłat różnych aktywów, w tym etheru, SHIB, leash. Ponadto wypłaty natywnego tokena sieci – BONE, są również dostępne ale mogą trwać do 7 dni, gdyż takie są standardy tej sieci. 

Reakcja rynku 

Mimo powyższych informacji kurs SHIBA spadł o ponad 2%, jednak zanotowano wzrost wolumenu obrotu o ponad 5%. Wszystko to nastąpiło w ciągu ostatnich 24 godzin. Bone odnotowało spadek o 2,37%, a Leash o 5,27%. Powyższy spadek kursów pokazuje, że rynek mimo odblokowania środków nie odzyskał zaufania do projektu. 

Wykres przedstawia kurs SHIBAUSD. Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie

Otwarcie mostu i sieci głównej Shibarium to dobra wiadomość dla społeczności, która przez kilka dni żyła w niepewności odnośnie swojego kapitału. Teraz, gdy obie platformy są z powrotem online, użytkownicy mogą z ulgą przystąpić do wypłat swoich środków. Co ciekawe – mimo tego, że powyższa wiadomość ma pozytywny charakter, to w praktyce rynek odnotował spadki tych kryptowalut. To pokazuje, że raz utracone zaufanie ciężko odbudować.

shibainu-shibreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.